راه اندازی سیستم بوک لامپ در اپل تا ماه آوریل

به گزارش TechCrunch شرکت اپل با به دست آوردن سیستم بوک لامپ ، برنامه Pandora for books را راه اندازی می کند تا توصیه هایی پیرامون کتاب های شخصی  همراه با الگوریتم های خاص به خوانندگان ارائه دهد. بوک لامپ برای اولین بار در ماه آوریل راه اندازی می شود.

بوک لامپ چیست؟

بوک لامپ به علت کتاب پروژه ژنوم خود شناخته شده است ، یک موتور جست و جوی کتاب است که متن کتاب ها را تجزیه و تحلیل می کند و این تجزیه را توسط تم ها و متغیر های مختلف انجام می دهد و به خوانندگان اجازه می دهد به جست و جوی کتاب های مشابه با کتاب هایی که به آن علاقه مند هستند بپردازند.

به عنوان مثال ، با تجزیه و تحلیل رموز لئوناردو دوینچی ، موتور جست و جو آن را به عناصری شامل 18.6 درصد مذهبی ، 9.4 درصد جنایی ، 8.2 درصد هنری  ، 6.7 درصد مخفیانه از نظر اجتماعی تجزیه کرده و بر اساس این اطلاعات موتور جست و جو کتاب هایی مشابه رموز داوینچی را نمایش می دهد.

این نوع از سرویس های تجزیه و تحلیل ، می تواند به صورت مستقیم برای بهبود معرفی کتاب و جست و جو در “آی بوک” مورد استفاده قرار گیرد. طبق گزارش TechCrunch ، تکنولوژی بوک لامپ می توانند رقیبی برای امواج X آمازون ( که با یک سری از قوانین و ویژگی های ظاهری خاص کتاب هایی را معرفی می کنند.) باشند.

بوک لامپ همچنین سرویس تجزیه و تحلیل محتوای کتاب را پیرامون تعدادی از کتاب های الکترونیکی سایت آمازون ، اپل و سایر ناشران ارائه می دهد . همچنین می تواند کتاب های طبقه بندی شده را غربالگری کند و به صورت یک پلت فرم روی صفحه نمایش ناشران ارائه دهد.  با توجه به یک منبع مطمئن خواهیم دید که شرکت اپل اینبار با به دست آوردن بوک لامپ بر روی کتاب ها تمرکز خواهد کرد.

 

booklamp

تصویری منتشر شده از صفحه اصلی بوک لامپ از سایت خبری mashable

 

به گفته خبرگزاری TechCrunch

یکی از دلایلی که شرکت اپل به دنبال به دست آوردن بوک لامپ می باشد به خاطر لیست طولانی مشتریان می باشد. طبق منابع در ابتدا اپل و بوک لامپ در مورد رشد قرار داد خود صحبت کردند و سپس پس از آن پیرامون استراتژی دیدگاه های مشترک به توافق رسیدند.  اپل در ازای این معامله دقیقا چه چیزی در خواست کرده است ؟ آن ها در خواست کرده اند که بوک لامپ این کار خاص را فقط برای شرکت آن ها انجام دهد.

و اما این کار خاص چیست؟ جزئیات آن هنوز مشخص نیست ، اما به گفته منابع ” در یک نگاه کلی هدف استانتون (بنیان گذار آرون) و سه نفر از همکاران او از راه اندازی بوک لامپ اصلی رقابت با آمازون در بازی های این شرکت بود.

بوک لامپ با مبلغی بین 10 الی 15 میلیون دلار خریداری می شود و در این حال شرکت اپل هنوز در مرحله تایید این خرید می باشد با توجه به تعداد زیادی از شواهد جمع آوری شده توسط TechCrunch  نشان داده شده است که تعدادی از کارمندان سابق بوک لامپ به کوپرتینو منتقل شده اند و هم اکنون در شرکت اپل مشغول به کار هستند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا