تغییرات عمده برنامه نقشه در آی او اس 8 ios

،شرکت اپل یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات فنّاورانه خود را در سال 2012 انجام داد؛ اما با تغییراتی که در تیم توسعه نرم‌افزار iOS خود انجام داد توانست بهبودهایی را ایجاد نماید، در نتیجه، Maps در نهایت به خدمات ناوبری محبوب و قابل‌ اعتماد تبدیل شد. 9to5Mac خاطر‌نشان کرده است که با ورود iOS 8، ادامه بهبود Maps، با تمرکز بر خدمات مسیر یابیِ حمل‌ و نقلِ عمومی، اولویت بالایی دارد و فراتر از آن، Cupertino (مقر اپل) همچنان با ایده ایجاد نقشه‌های داخلی یکپارچه برای Maps مشغول است.

نقشه

maps یا نقشه در آی او اس 8

تصمیم کنار گذاشتن Google Maps توسط کاربران اپل بازخور خوبی نداشت و آن‌ها به نرم‌ افزارهای تولید شده توسط گوگلِ بزرگ که با درخواست‌های فراوان تولید نمود، روی آوردند؛ اما در Apple Maps که با iOS 8 همراه می شود، اپل با یکسری تغییرات قابل‌ توجه، به سمتی حرکت می کند که با محصولاتی که گوگل عرضه خواهد کرد، رقابت نماید.

همپای تلاش‌های جاری برای بهبود داده‌های برنامه و دقت عمومی، (که در بسیاری از قسمت‌های دنیا، هنوز بسیار بد است) اپل قصد دارد مسیر یابی حمل‌ و نقل عمومی را به Maps خود وارد نماید، این در حالی از که کاربران Google Maps به صورت روزانه از این خدمات استفاده می‌کنند.

قابلیت طرح‌ ریزیِ مسیر از طریق خدمات حمل‌ و نقل عمومی (اتوبوس‌ها، قطارها، متروها و سایر راه‌های مشابه) Maps را با زمان هماهنگ خواهد کرد. اگر چه، در زمان معرفی iOS 8، این قابلیت جدید احتمالاً در شهرهای بزرگ در دسترس خواهد بود، این مهم، تمرکز اپل برای بهبود عملکرد را نشان می‌دهد، شاید در این مورد، به کاربران iOS دلیل خوبی برای استفاده نکردن از Google Maps بدهد.

نقشه

دید حمل و نقلی (Transit view) گزینه‌های رانندگی و پیاده‌روی را ادغام خواهد کرد و فراتر از انتشار iOS 8، شرکت تیم کوک برای یکپارچه‌ سازی نقشه‌های داخلی با Maps برنامه‌ریزی می‌کند. عملکرد واقعی کردن که در برنامه به واقع معقول HERE Maps نوکیا دیده‌ایم، نیز در نظر گرفته شده است، هر چند در حال حاضر، این‌طور به نظر می‌رسد که تمرکز بر روی بهبود عملکرد اصلی و کارایی عمومی است.

با ارائه عجولانه و بسیار زودتر از موعد iOS Maps ، اپل در پشت صحنه در حال کار بر روی بهبود اعتبار از دست رفته نرم‌ افزارش است در حالی‌ که تغییرات پیشِ رو امید بخش هستند، شما همچنان احساس می‌کنید که اپل از سال‌ها قبل می توانسته (با چهره‌ی بی‌تفاوت) برای Google Maps به عنوان یک رقیب واقعی مشتری جلب نماید.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا