نقشه های اپل بروز شدند

apple maps بعد از سانحه های زیاد آپدیت شد

اپل بعد از اینکه پلیس شهر “Mildura” در استرلیا اعلام کرد که مردم برای پیدا کردن این شهر30هزارنفری با ناامیدی در علفزار های بسیار داغ گم شدند اپل نرک افزار apple maps را آپدیت کرد. نرم افزار  apple maps بعد از ios 6 جایگزین نرم افزار گوگل مپ شده است و به صورت پیش فرض بر روی سیستم عامل موبال و تبلت اپل قرار دارد.

یک مرد هفته پیش به مدت 24 ساعت در دمای 46c درجه سرگردان شده بود و حداقل 3 نفر دیگر بعد از کمک گرفتن از برنامه نقشه های اپل نیاز به نجات پیدا کردند. شهر “Mildura” در راه مسیر های سوزان و خاکی پارک ملی”Murray-Sunset” که دومین بزرگترین پارک استرلیاست قرار دارد. پلیس این شهر همچنین قبل از این بروز رسانی اپل گفت : ” ما حداقل 4 پرونده مستندسازی شده از این ماجرا داریم.در این نقشه شهر ما را حداقل 70 کیلومتر دورتر از آنجایی که باید باشد قرار می دهد.”

نرم افزار apple maps

رقابت apple maps و گوگل مپ

اپل در روز دوشنبه در بروزرسانی اش این منطقه را در مکان صحیحش قرار داد این مشکل را به صورت گسترده ای پوشش داد. جستجو برای این شهر  در apple maps,شما را دقیقا به مرکز این شهر در ایالت ” Victoria” هدایت می کند. پلیس شهر “Mildura” در وب سایتش این تفاوت نقشه های اپل را اعلام کرد و باتوجه به دمای زیاد و کمبود آب در آن منطقه  ، آن را یک “مشکل تهدید کننده جان” خواند.

اپل گفته است که درحال حاضر به سختی بر روی apple maps برای بهتر کردنشان کار می کند. اپل گوگل مپ را از سیستم عاملش حذف کرد بخاطر اینکه برنامه های خودش قابلیت های مثل ویژگی چرخش -با-چرخش را نداشتند. ولی باگذر زمان در جزئیات apple maps مشکلاتی مشخص شد که بعضی از مکان ها را حذف کرده و بعضی دیگر ار با نام های اشتباه ثبت کرده است.

یک خبرنگارمحلی گفت: ”  گم شدن در نزدیکی “Mildura” خطرناک است. در آنجا آب وجود ندارد و شما می توانید در شن ها گیر کنید. بعضی اقات دمای اینجا تا 46 درجه هم می رود و بعضی اوقات مردم برای گرفتن آنتن موبایل باید کمی راه بروند.”

نقشه جدید اپل

یک مرد با کمک apple maps در ساعت 6 یعنی3 ساعت قبل از تاریکی هوا به پارک رسیده بود و متوحه شد که هیچ جای نزدیک به “Mildura” ای نیست ، ولی نمی توانست ادامه بدهد ، چون می توانست در شن های رو و کنار جاده گیر بیفتد. او می گوید : “apple maps این گوشی می گوید که “Mildura” در وسط پارک ملی است.” این مرد پس از گذراندن 24 ساعت در آن پارک نجات داده شد.

اپل گوگل مپ

عکس العمل تیم کوک درباره ی apple maps

در ماه اکتبر ، مدیر اجرایی اپل ،”Tim Cook” از مردم بابت ضعف برنامه نقشه ها یک عذرخواهی عمومی کرد

و مدت کمی بعد رئیس بخش نرم افزار iOS 6 یعنی “Scott Forstall” را به علت ضعف apple maps اخراج کرد.همینطور گفته می شود که رئیس بخش نقشه ها هم در ماه نوامبر اخراج شده است. اپل اطلاعات apple maps را از چند کمپانی از جمله “TomTom” تهیه می کند ، ولی چیزی که نشان بدهد پایگاه داده های نقشه های آنها خراب است در دست نیست.

  1. با سلام
    لطفاً راهنمائی بفرمائید که چرا ios6.0.1 که از سوی apple روی گوشی ها برای آپدیت ارسال شده است هنگام انتخاب عمل نمی کند و بعد از چند دقیقه پیام عدم آپدیت روی گوشی ظاهر میشود
    ..(گوشی آیفون 4s)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا