Apple Maps نسبت Google Maps سه برابر بیشتر استفاده میشود

زمانی که برای اولین بار Apple Maps به همراه iOS 6 عرضه شد، به علت عدم دقیق بودن در داده‎های نقشه نگاری، بروز اشتباهات محل یابی مکان‎های مورد نظر، عدم وجود اطلاعات حمل و نقل و تصاویر نقشه نگاری عجیب سه بعدی، مورد نکوهش زیادی قرار گرفت.

21

بسیاری از کاربران تصمیم گرفتند به علت نقص‎های این اپلیکیشن به iOS 6 به روز رسانی نکنند و زمانی که گوگل یک اپلیکیشن بومی Maps برای پلت فرم اپل ارائه داد، استفاده ازiOS 6 یک افزایش 26 درصدی داشت. سه سال بعد، اپل به سازمان گرد هم آوری بزرگ جهان یعنی Associated Press می‎گوید که Apple Maps به نسبت Google Maps در آیفون 3 برابر بیشتر استفاده شده است.

Apple maps در آیفون

اپل می‎گوید که سرویس نقشه یابی‎اش در آیفون‎ها و آیپدها حالا سه برابر بیشتر به نسبت سرویس رقیبش استفاده می‎شود، به طوری که هر هفته 5 میلیارد درخواست در رابطه با نقشه یابی دریافت می‎شود. شرکت تحقیقاتی comScore می‎گوید که اپل یک برتری متوسط نسبت به گوگل در رابطه با آیفون‎ها در ایالت متحده دارد، و در طول ماه آتی تعداد استفاده افراد از این سرویس را اندازه خواهد گرفت.

با آنکه این موفقیت به مقدار زیادی به این امر نسبت داده می‎شود که Apple Maps یک اپلیکیشن داخلی ساخته شده توسط اپل است که راه حل پیش فرض نقشه یابی برای قابلیت‎هایی نظیر Siri و Mail و اپلیکیشن‎های شخص ثالث نظیر Yelp می‎باشد، ولی اپل اشاره می‎کند بسیاری از کاربرانی که زمانی به استفاده از Apple Maps پشت کرده‎اند، دوباره برگشته‎اند. بسیاری از کاربران جدید آیفون مشکلات Apple Maps را تجربه نکرده و در عوض یک ورژن جدیدتر و بهتر شده را استفاده کرده‎اند.

گرچه اپل حالا در بحث نقشه یابی در iOS در مقام اول قرار گرفته است ولی این گوگل است که توسط تمامی صاحبین گوشی‎های هوشمند همراه در ایالت متحده بیشتر به کار گرفته می‎شود به طوریکه به نسبت Apple Maps دو برابر بیشتر استفاده می‎شود. گرچه علت این امر تا حد زیادی به این دلیل است که Apple Maps تنها برای iOS موجود است ولی سرویس گوگل هم برای آندروید و هم iOS ارائه شده است.

در سال‎های اخیر، اپل تلاش‎های متعددی برای بهبود سرویس نقشه یابی خود کرده است. اپل کمپانی‎هایی نظیر شرکت GPS Coherent Navigation و شرکت نقشه نگاری را Placeable خریداری کرده و علاوه بر این تیم داخلی خود را توسعه داده و معاملات به اشتراک گذاری داده‎ها با کمپانی‎هایی نظیر Foursquare داشته است. همچنین اپل توانسته است قدرت سرویس خود را با ناوگانی از خودروهای نقشه نگاری ضبط کننده‎ی داده‎ها و معرفی ویژگی‎هایی جدید نظیر Transit directions و در آینده، نقشه یابی درون خانه‎ای، افزایش دهد.

در کل، اپل حالا داده‎های لازم را “از بیش از 3 هزار منبع” برای لیست کردن شرکت‎های تجاری، ترافیک و بسیاری موارد دیگر دریافت می‎کند. با ویژگی جدیدی که ذکر شد، اپل حتی تیم‎هایی را برای نقشه نگاری ورودی‎ها و علایم مترو‎ها ارسال کرده است.

 

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا