سهام شرکت اپل رکورد 700 میلیارد دلار را زد !

طبق گزارشات منتشرشده، رشد سهام شرکت اپل، با همان شدت و قدرت قبلی ادامه دارد و در بازار امروز، با ارزشی در حدود 700 میلیارد دلار، به مراحل بالاتری دست می‌یابد و بار دیگر در تاریخ، رکورد جدیدی را به عنوان بالاترین ارزش سهام ثبت می‌نماید.

این رقم در کمتر از دو هفته به وجود آمده، یعنی بعد از زمانی که ارزش سهام شرکت اپل از 660 میلیارد دلار گذشت و بعد از دو سال به بالاترین میزان خود رسید. گفته می‌شود که ارزش سهام این شرکت، از ماه آگوست سال 2011، یعنی زمانی که تیم کوک به عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب گردید، 2 برابر شده است.

aapl_700_billion (1)

میزان سهام شرکت اپل نسبت به سال گذشته حدود 60 درصد افزایش داشته است و هم چنین نسبت به 16 اکتبر (روز media event) نیز 24 درصد رشد یافته است. با نگاهی به آینده، از شرکت اپل انتظار می‌رود که برای تعطیلات، دوره پرفروشی از آیفون را پیش رو داشته باشد.

وال استریت ژورنال نیز پیش‌بینی می‌کند که این عملکرد قوی تا سال 2015 ادامه یابد، چنانکه اپل درصدد اضافه کردن دسته‌بندی‌های جدیدی از محصولات و پیوند آنها با ساعت اپل می‌باشد.

در حالی که کمپانی اپل به مدت چند ماه، بالاترین سهام بازار را به خود اختصاص داده، رکورد جدیدی در سهام بازار ایجاد نشده، تا اینکه اپل در یک اقدام خاص، سهام خود را بازخرید نمود که این امر منجر به کاهش سهم الشرکه موجود در بازار گردید.

در حال حاضر، قیمت فعلی سهام شرکت اپل در حدود 120 دلار است، که معادل با 835 دلار پیش از تجزیه سهام می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا