اپل به عنوان پر ارزشترین برند تجاری آمریکا انتخاب شد

در گزارش جدیدی که دیروز به وسیله آژانس مشاوره برند‌ Brand Finance منتشر شده، اسامی برند های میلیارد دلاری آمریکا مشخص شده است. این لیست میزان حق امتیاز هر شرکت از نام تجاری را در کنار درآمد آینده آن شرکت برآورد کرده است.

جای تعجب نیست که اپل با درصد بسیار بالایی و با دارایی 104.7 میلیارد دلار در رتبه اول قرار می‌گیرد. شرکت تولید کنند آیپد اکنون از لحاظ ارزشی پر ارزشترین برند و شرکت در جهان محسوب می‌شود، البته همه می‌دانیم که چندین بار دیگر اپل در لیست برند های دیگر نیز در جایگاه نخست قرار گرفته بود. گوگل با ارزش 68.6 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار گرفته و دنبال کننده اصلی شرکت اپل محسوب می‌شود. نکته قابل توجه این رتبه بندری در ارزش گذاری هر برند این موضوع است که از 10 جایگاه اول نزدیک 7 یا 8 آن را شرکت‌های تکنولوژی و فناوری گرفته‌اند.

در اینجا 10 عدد از با ارزشترین شرکت‌ها و برند های دنیا را از دیدگاه Brand Finance در قالب اینفوگرافیک می‌بینیم:

infographic

رتبه‌های بعدی پر ارزشترین برند:

در رتبه بعدی گوگل، ماکروسافت جایگاه سوم، Verizon چهارم و جنرال الکتریک در رتبه پنجم هر کدام به ترتیب با ارزش 62.8 میلیارد دلار، 53.5 میلیارد دلار و 52.5 میلیارد دلار، این غول‌های برند جای خود را ثابت کرده‌اند. بسیار جالب است که شرکت‌های فن‌آوری 5 رتبه از 10 رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند و برند سنگین وزن و غول پیکر کوکا کولا اکنون در جایگاه دهم ایستاده است.

در این لیست البته دیگر جای شگفتی زیادی وجود ندارد، اما با نگاهی به عقب تر و رتبه‌های پایین تر شرکت‌ها و برند های مهم و جالب دیگری در این لیست 500 عددی منتشر شده از جانب Brand Finance قرار گرفته‌اند (لیست کامل را می‌توانید از این آدرس مشاهده کنید). برای مثال، برند‌ها و شرکت‌های Yahoo! و Dell نتوانسته‌‌اند در لیست 50 برند اول قرار بگیرند و فیسبوک به سختی خود را جا کرده است.

بدیهی است که تهیه همه جوانب این گزارش ممکن است سخت باشد، اما این یک حقیقت است که اپل قطعا در جایگاه اول قرار می‌گیرد همچنین دیگر گزارش‌ها نشان داده‌اند که این رتبه بندی به درستی انجام شده است.

شما چه فکر می‌کنید، آیا اپل در حال حاضر پر ارزشترین برند تجاری در ایالات متحده آمریکا است؟

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا