سرویس های اپل موزیک در تلاش برای جذب کاربران

نرم افزار Apple Music چهار دهمین نرم افزار استفاده شده توسط کاربران درون سیستم های عامل iOS و اندروید است

بنا بر گزارش های آماری انجام شده توسط شرکت ComScore ، علی رغم تغییرات اساسی در طراحی مجدد و ویژگی ها و سرویس کاملا جدید جریان سازی یا Stream کردن ، هنوز هم کاربران گوشی های iPhone در ماه تیر ،از نرم افزار موسیقی پیش فرض موجود در گوشی هایشان بیشتر از قبل استفاده نکرده اند.

2015-09-06_003618

داده های آماری شرکت ComScore نشان می دهند که نرم افزار Apple Music چهار دهمین نرم افزار استفاده شده به صورت گسترده توسط کاربران آمریکایی درون سیستم های عامل iOS و اندروید است ، که دسترسی چیزی حدود 24.1 درصد از کاربران را تشکیل می دهد.

این رقم در واقع از رتبه ای که معمولا نرم افزار موسیقی اپل قبل از آمدن نرم افزار Apple Music کسب می کرد هم کمتر است.

به عنوان مثال در ماه خرداد، شرکت ComScore نرم افزار iTunes Radio/iCloud– که نام پیشین نرم افزار موسیقی اپل قبل از آمدن نرم افزار Apple Music بوده است- را در رتبه دوازدهم قرار داده بود که معادل با دسترسی ای به مقدار 25.7 درصد کاربران بود.

این طور پیش بینی میشد که نرم افزار Apple Music ، جاه طلبانه ترین و مورد انتظار ترین نرم افزار با قابلیت سرویس جریان سازی یا Stream مردن شرکت اپل ، بتواند کاربران بیشتری را تشویق کند تا این نرم افزار پیش فرض را باز کرده و از ان استفاده کنند و بدین وسیله این نرم افزار بتواند به رتبه ای بالاتر در جدول صعود کند.

روی هم رفته ، شرکت ComScore بیان می کند که در ماه تیر ، 37.1 میلیون نفر در آمریکا از این نرم افزار پیش فرض بر روی گوشی های iPhone شان استفاده کرده اند، که تقریبا همان میزان معمول همیشگی است.

در مورد این که چه تعداد از کاربران از خود این سرویس استفاده می کنند هم باید گفت که ، شرکت اپل اعلام کرده است که 11 میلیون نفر از کاربران این شرکت برای استفاده از سرویس جریان سازی این نرم افزار جدید این شرکت حق اشتراک پرداخت کرده اند. البته این ارقام اعلام شده در مقیاس جهانی است ، در حالی که شرکت ComScore تنها در امریکا فعالیت می کند . از این رو برون سپاری این گونه اظهارات و بیانیه ها بر اساس گفته های شرکت اپل قابل استناد به نظر نمی رسد وبیان یک اظهار نظر کلی واقعا امکان پذیر نیست.

اما اگر شما جزو کاربران اپل هستید ، هنوز هم دلایلی برای خوش بین بودن وجود دارد.

تنها نرم افزار موسیقی دیگر که در میان پانزده نرم افزار استفاده شده به صورت گسترده توسط کاربران وجود دارد نرم افزار Pandora Radio است

اگر حتی شرکت اپل فقط بتواند تعداد بسیار کمی از کاربران عادی نرم افزار هایش را به سمت ثبت اشتراک در نرم افزار Apple Music سوق بدهد ، ممکن است بتواند خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می کنید به تعداد مشترک 20 میلیونی نرم افزار Spotify برساند.

موارد جالب و مورد توجه دیگری نیز در داده ها و اشکال ماه تیر وحود داشتند. سهم بازار فروش گوشی های هوشمند شرکت اپل در بازار آمریکا رشد داشته و به 44.2 درصد رسیده است که نسبت به ماه فروردین که 43.1 درصد بود و همین مقدار در سال قبل که 42.4 درصد بود ، مقدار کمی رشد داشته است. در عوض فروش گوشی های اندوریدی افت داشته و در ماه تیر به 51.4 درصد رسیده است، که نسبت به میزان 52.2 درصد فروش ماه فروردین کمی افت داشته است، ولی تقریبا برابر با میزان فروش این گوشی در سال قبل یعنی 51.5 درصد است.

نرم افزار مسنجر Facebook نرم افزار YouTube را به زیر کشانده و توانست رتبه دوم در میان گسترده ترین نرم افزار های استفاده شده را به خود اختصاص دهد و این بدین معنی است که دو جایگاه اول این جدول متعلق به محصولات شرکت Facebook است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا