همکاری اپل و گروه U2 برای توسعه هدست واقعیت مجازی

مثل اين كه شركت apple نيز شروع به كار با تكنولوژي واقعيت مجازي كرده است.

به عنوان بخشي از تور اروپاي امسال گروه موسيقي U2 ، بخش موسيقي شركت اپل و اين گروه موسيقي راك به تازگي و در طي توقفي كه در لندن داشته اند ، تجربه واقعيت مجازي را با نام ” The Experience Bus ” توليد كرده اند. بنا به گفته هاي سايت طرداران گروه U2 به نام @U2 ، اين تجربه جديد طرفداران اين گروه را بر روي صحنه اي مجازي آورده و كاري مي كند كه آن ها بتوانند در كنار خوانندگاني چون Bono ، The Edge و ديگر اعضاي اين گروه ، آهنگ هايي چون Song for Someone را اجرا كنند.

2015-11-01_031533

افرادي كه از اين هدست هاي واقعيت مجازي استفاده مي كنند در حالي كه بر روي اين صحنه مجازي هستند ، درست مانند اين كه واقعا در كنار اين گروه ايستاده باشند ، مي توانند به طور كامل به اطراف نگاه كنند ، علاوه بر اين ، اين افراد مي تواند طرفدارني كه در بين جمعيت در حال هم خواني هستند را نيز به طور زنده نظاره گر باشند. بنا بر گزارشات ارائه شده اين تجربه واقعيت مجازي قرار است راه خودش را به تعدادي از توقف هاي باقي مانده از تور گروه U2 ، از جمله دو نمايش در شهر دابلين و چهار نمايش در شهر پاريس ، باز كند.

البته تاريخچه همكاري نزديك شركت اپل و گروه موسيقي U2 به قبل تر باز مي گردد. سال پيش ، شركت اپل شروع به پخش كردن آلبوم ” Songs of Innocence ” اين گروه در بين كاربرانش كرد ، كه البته بيشتر جنبه تحميل كردن داشت ، چرا كه پس از دريافت كردن اين آهنگ ها هيچ راه مشخصي براي پاك كردن آن ها وجود نداشت. البته بعد ها شركت اپل متدي را به منظور پاك كردن اين آهنگ ها از آرشيو موسيقي كاربران ارائه داد ولي ديگر كار از كار گذشته بود.

استفاده از تكنولوژي VRSE

طبق گزارشاتي كه از سايت TechCrunch بيان شده است ، اين تجربه واقعيت مجازي با استفاده از تكنولوژي VRSE توليد شده است. كمپاني توليد كنده اين محصول واقعيت مجازي با بسياري از برند ها و كمپاني هاي مطرح ، از جمله The New York Times و Saturday Night Live وارد همكاري شده است تا بتوانند محتوا هاي ويديويي با قابليت نمايش 360 درجه اي را مخصوص هدست هاي واقعيت مجازي توليد كند.

با توجه به اين كه شركت فيسبوك آماده شده است تا هدست واقعيت مجازي خودش با نام Oculus Rift در سال بعد منتشر سازد و كمپاني هاي ديگري چون سوني و HTC نيز در حال آماده سازي محصولات واقعيت مجازي مخصوص به خودشان ، كه به ترتيب PlayStation VR و Vive VR نام دارند ، هستند ، به نظر مي رسد كه بازار محصولات واقعيت مجازي و استفاده از آن ها به عنوان پلتفرمي براي پخش محتوا هاي واقعيت مجازي ، به زودي قرار است جهش بزرگي را تجربه نمايد.

شركت گوگل از قبل سرمايه هاي خودش را در قسمت محصولات ارزان ولي كارآمد واقعيت مجازي قرار داده است

شركت سامسونگ نيز محصولات پوشيدني يا به اصطلاح Gear هاي خودش را به تكنولوژي واقعيت مجازي مجهز كرده است. شركت مايكروسافت از يك طرف با استفاده از پشتيباني هدست Oculus Rift در محصولاتي چون Xbox One و Windows 10 ، و از طرف ديگر با توسعه هدست هاي ديگري چون HoloLens ، به طور فعال در اين زمينه مشغول به فعاليت است.

شركت اپل تنها كمپاني تكنولوزي مطرحي است كه هنوز نقش مهم و فعالي در زمينه محصولات واقعيت مجازي ايفا نكرده است و براي اين كارضش دلايلي نيز دارد : با اين كه تكنولوژي واقعيت مجازي بسيار بزرگ و جالب است ، با اين حال به نوعي تجربه اي منزوي كننده است. علاوه بر اين هدست هايي نيز كه براي اين تكنولوژي توليد مي شوند زياد خوش ساخت و راحت نيستند. مگر اين كه اپل بتواند به گونه اي اين تكنولوژي را تغيير دهد كه زيبا تر و كارآمد تر شده و تجربه اي را به كاربران منتقل كند كه هيچ شركتي ديگري قادر به انجام آن نباشد ، طبيعي به نظر مي رسد كه هيچ وقت نخواهد به طور كامل ورد بازار اين محصول شود. هرچه نباشد تمام ما به خوبي مي دانيم كه شركت اپل هيچ گاه خودش را زياد به روند هاي معمول پايبند نكرده است. اگر اين طور نبود ما تا به حال حتما يك نسخه از محصول مك را با پشتيباني از صفحه لمسي ديده بوديم.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا