پتنت جدید اپل برای کاهش حجم طلا در ساعت هوشمند

خبر رسیده‌است که اپل قادر است از روشی جدید برای رسیدن به طلا با چگالی کمتر برای نسخه¬ی طلای 18 عیار ساعت هوشمندش دست پیدا کند، که می‌تواند به کاهش قیمت نهایی کمک کند. دکتر درانگ (Dr. Drang) از لینکرو (Leancrew) درباره کاربرد پتنت جدید اپل توضیح می‌دهد که این پتنت روشی برای تولید طلای 18 عیار است که در مقایسه با طلای 18 عیار معمولی در واحد حجم طلای کمتری در خود دارد.

5

این فرآیند به این صورت است که اپل طلا را با ذرات سرامیک با چگالی پایین مخلوط می‌کند. تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل اپل، در نشست رسانه‌ای ماه سپتامبر اعلام کرد که نسخه‌ی طلایی ساعت اپل سخت‌تر و ضدخش‌تر خواهد بود، پس شاید این روش همان روشی باشد که اپل استفاده می‌کند.

گیفت کارت

لینکرو (Leancrew) توضیح می‌دهد:

محاسبه عیار طلا بر اساس درصد جرمی آن انجام می‎شود. صد گرم طلای 18 عیار دارای 75 گرم طلا و 25 گرم از یک ماده دیگر است. اگر آن “ماده دیگر” یک سرامیک با چگالی کم باشد، بیش از یک فلز با چگالی بالا باعث افزایش حجم می‎شود. به دلیل این که پوشش ساعت در یک حجم و اندازه مشخص -و نه در جرم مشخص- ساخته می‎شود، ساعت ساخته‌شده با این روش طلای کمتری نسبت به یک ساعت ساخته‎شده از آلیاژ عادی طلا خواهد داشت.

ما اطلاعات بیشتر را هنگامی که اپل روز دوشنبه نشست خود را برگزار کند راجع به قیمت نسخه طلایی این ساعت به دست خواهیم آورد.

وبلاگ‎نویس به‎روز اپل، جان گروبر (John Gruber) پیش‎بینی می‎کند که نسخه طلایی ساعت اپل در اندازه کلاسیک (با ابعاد 42 میلی‎متر) با قیمت 10999 دلار عرضه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا