برنامه اخبار اپل در کشور چین غیر قابل دسترس است

آخرین اخبار از فایروال بزرگ چین خبری در مورد سانسور بخش هایی از اینترنت در این کشور می دهد . این سانسور شامل برنامه Apple News نیز می شود . این برنامه در حال حاضر برای کاربران ساکن کشور چین حتی اگر کاربر یک گوشی آیفون از کشور ایالات متحده آمریکا خریده باشد ، غیر قابل دسترس است.

iphnchn

برنامه اخبار اپل در کشور چین غیر فعال است و در کشور هنگ کنگ به خوبی کار می کند

به گزارش نیویورک تایمز ، این برنامه در حال حاضر به طور رسمی در ایالات متحده قابل دسترس است اما در کشور های دیگر دارای مشکلاتی می باشد که از جمله این کشور ها به چین اشاره کرده است . بنا بر گزاراشت استقبال و دانلود این بنرامه قابل قبول بوده است و به همین دلیل کشور چین این برنامه را غیر قابل دسترس کرده است.

به نظر می رسد در کشور هنگ کنگ قضیه فرق داشته باشد . یک کاربر ساکن این کشور گزارش داده است که قادر به به روز رسانی برنامه اخبار اپل و جستجو اخبار جدید است .  این کاربر با سفر به کشور چین هنگامی که قصد به روز رسانی برنامه اخبار اپل را داشت با این پیام ربرو شد : “در حال حاضر نمی توانید به روز رسانی کنید . اخبار در منطقه ای که هستید پشتیبانی نمی شود”

این شهروند هنگ کنگی گفت کشور چین در حال سانسور اینترنت کشور خود و غیر قابل دسترس کردن بسیاری از سایت ها و برنامه ها است . من گوشی خود را از ایالات متحده خریدم اما محتوای اخبار و برخی از برنامه ها از جمله اخبار اپل غیر قابل دسترس است . من حتی قبل از ورود به چین با همین گوشی به اینترنت متصل شده و موفق به استفاده از این برنامه بودم . سانسور بسیار متفاوت تر از مسدود کردن سرور شما می باشد . فایروال بزرگ این ویژگی را دارد که به مشتریان اکانت iTunes برای استفاده از برخی ویژگی ها دسترسی داده نشود . استفاده از این فایروال بستگی به مقررات آن کشور خاص دارد و کشور چین نیز در حال حاضر از این فایروال استفاده کرده است.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا