اپل سورس کد پنهانی خود را برای برنامه نویسان باز می‎کند

به گزارش آی اپل سنتر اپل کتابخانه‎های پنهانی خود را برای توسعه دهندگان باز می‎کند که از آن‎ها برای حفاظت iOS و OS X استفاده می‎شده است

اپل دیروز اعلام کرد که کتابخانه‎های پنهانی خود را برای توسعه دهندگان شخص ثالث باز کرده است، یعنی همان‎هایی که برای محافظت iOS و OS X مورد استفاده قرار گرفته‎اند. آنطور که توسط سایت VentureBeat گزارش شده است، این حرکت از آن جهت برای توسعه دهندگان مهم است که حالا می‎توانند ویژگی‎های امنیتی پیشرفته‎ای را به رایگان در اپلیکیشن‎های خود لحاظ کنند.

1

علاوه بر متن باز کردن این کتابخانه‎ها، اپل در تابستان قول این را داده بود که زبان برنامه نویسی Swift خود را تا انتهای امسال به صورت متن باز ارائه دهد.

سازندگان اپلیکیشن‎ها حالا می‎توانند از فریم وورک امنیتی اپل و کتابخانه‎های این شرکت برای انجام کارهای رمزنگاری، tokenization، تاییدیه‎های امنیتی، مدیریت کلید‎های خصوصی و عمومی، و تنوع دیگری از پروتکل‎های امنیتی و سیاست‎های اعتماد گذاری استفاده کنند.

فریم وورک‎ها همچنین از ذخیره سازی تاییدیه‎ها و کلید‎های پنهانی در زنجیره کلید (Keychain) پشتیبانی می‎کند که یک مخزن امنیتی برای داده‎های حساس کاربری است.

این کد تکیه بر یک کتابخانه‎ی مخفی مرکزی دارد که اپل آن را برای تایید استاندارد‎های پردازش اطلاعات فدرال آمریکا ثبت کرده است.

اپل چنین توضیح داده است که “گرچه این کتابخانه‎ی پنهانی مرکزی به طور مستقیم اینترفیس‎های برنامه ریزی در اختیار توسعه دهندگان قرار نمی‎دهد و نباید توسط اپلیکیشن‎های OS X یا iOS استفاده شود، کد منبع ولی موجود است که اجازه به تایید مشخصات امنیتی و عملکرد صحیح آن می‎دهد.”

 

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا