افزایش عمر باتری‎ دستگاه‎ها با استفاده از تکنولوژی سلول سوختی هیدروژنی

اپل در حال کار بر روی تکنولوژی سلول سوختی است که می‎تواند عمر باتری‎های دستگاه‎ها را تا هفته‎ها افزایش دهد

اپل به نشان دادن توجه به استفاده از تکنولوژی سلول سوختی هیدروژنی دارد ادامه می‎دهد، همانطور که این امر توسط ثبت درخواست آخرین کسب حق انحصاری که توسط این شرکت صورت گرفته است، مشخص می‎شود.

در روز 5 شنبه اداره‎ی حقوق انحصاری و علامت تجاری ایالت متحده حق انحصاری با عنوان “سیستم سلول سوختی برای قدرت بخشیدن به یک دستگاه‎ پرتابل محاسبه‎ای” منتشر کرد.

MacBook-Air-20141

این اختراع به نظر می‎‌رسد، حداقل در ابتدا، مک بوک را هدف گرفته باشد، از آنجاییکه در درخواست چندین بار اشاره به MagSafe شده است. ولی ماه گذشته، شرکت بریتانیایی Intelligent Energy (انرژی هوشمند) با نمایش دادن یک آیفون دارای یک سلول سوختی هیدروژنی ثابت کرد که این تکنولوژی را می‎توان فشرده کرد.

fuel-cell-patent-e1441316570871

اپل در رابطه با مزایای اختراع سلول سوختی خود چندین مورد را ذکر می‎کند، از جمله توانایی آن بر توسعه دادن بارز عمر باتری دستگاه‎‎های موبایل. اختراع کنندگان این اختراع اشاره می‎کنند که این اختراع می‎تواند به دستگاه‎ها قابلیتی را بدهد که بین دوباره سوخت گیری (شارژ شدن) آن‎‎ها روز‎ها یا هفته‎ها فاصله باشد.

البته در رابطه با این تکنولوژی یک سری احتیاط هم باید کرد، به عنوان مثال کاربران باید به صورت دستی سوخت را زمانی که خالی می‎شود جایگزین کنند، گرچه اپل گفته است که با استفاده از کارتریج‎ها می‎توان چنین مشکلی را رفع کرد. و همچنین نگرانی‎هایی در رابطه با تولید انبوه و اثرات زیست محیطی وجود دارد.

به یاد داشته باشید که اپل ده‎ها هزار ایده‎ و اختراع را در گذشته در قالب یک حق انحصاری برای خود ثبت کرده است که در واقعیت ولی به مرحله‎ی تولید واقعی نرسیده‎اند.

ولی با توجه به اینکه نسل فعلی دستگاه‎های موبایل این کمپانی به سختی می‎تواند یک روز دوام بیاورند، من تصور می‎کنم که کاربران زیادی امیدوار هستند که این حق انحصاری سرنوشت مشابهی نداشته باشد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا