ساعت اپل ویترینها و وجود مشکل پتنت در سوییس

در رابطه با اخبار مربوط به ساعت اپل آخر هفته شلوغی سپری شده است، نگاهی به این اخبار می‎اندازیم.

برای شروع، پیشاپیش سایت 9to5mac، در اختیار ما نحوه نمایش جدید ساعت اپل را قرار داده است که در سراسر جهان ویترین فروشگاه‎های اپل را می‎پوشاند. ما شاهد این نحوه نمایش جدید در تاریخ 10 آوریل خواهیم بود، که مطابقت می‎کند با شروع پیش خرید‎های ساعت اپل و قرارملاقات‎های درون فروشگاهی به منظور تست ساعت.

1

نمایش در ویترین چیزی جدید برای اپل زمان عرضه یک محصول تازه نیست، گرچه باید گفت که نحوه نمایش ساعت اپل واقعا بی‎همتا است. این ساعت در قالب دایره‎هایی نشان داده می‎شود که هرکدام دارای نور‎هایی هستند که توسط مینی LED‎های مک بوک ایجاد می‎شود که این نور‎ها به رنگ‎ها، افکت‎ها و الگو‎های مختلف درسراسر روز در می‎آیند. متن “به زودی عرضه می‎شود”، در تاریخ 24 آوریل به دنبال عرضه ساعت محو می‎شود.

نحوه نمایش ویترین تنها جادویی نیست که فروشگاه‎های اپل از ساعت اپل دریافت می‎کنند. بلکه بطوریکه در ماه مارس شاهد بودیم، فروشگاه‎های اپل در سراسر جهان شروع به آویزان کردن صفحات نمایش دارای نور پشتی بر روی دیوار‎های خود کردند، که در آن تصاویر بزرگی از این محصول و جزییات آن برای مشتریان به نمایش در می‎‎آمد.

همانطور که قبلا گزارش شده است، اپل همچنین نمای داخلی فروشگاه‎های مهم خود را با میز‎های جدید تست ساعت، نمونه‎های آزمایشی و میز‎های نمایش محصول تزیین می‎کند و کارکنان این شرکت به زودی در رابطه با نحوه فروش ساعت اپل آموزش می‎بینند.

2

دومین خبر این است که، آنجلا آرندتس (Angela Ahrendts) رییس بخش خرده فروشی اپل اخیرا با کارکنان این بخش ویدیویی را به اشتراک گذاشته است که در آن نشان داده شده که چقدر نحوه عرضه ساعت اپل در فروشگاه‎ها به دنبال عرضه آن سخت است. سایت Business Insider گزارش می‎دهد که در این ویدیو، او مدام می‎گوید” بهترین راه برای قرار گرفتن در صف خرید به صورت آنلاین می‎باشد”، این گفته اشاره به این دارد که مردم باید حتی اگر به فروشگاه‎ها می‎آیند، این محصول را به صورت آنلاین سفارش دهند.

9to5mac علاوه بر اینکه اشاره می‎کند نحوه نمایش ساعت اپل محدود است، اینچنین گزارش می‎دهد که فروش ساعت اپل سفارشی شاید به نسبت آنچه قبلا تصور می‎شد حتی محدودتر باشد. به عنوان مثال، در کانادا و انگلستان تنها فروشگاه‎های پرچمدار (flagship stores فروشگاه‎هایی هستند که حالت نمایشی برای نشان دادن محصولات یک برند را بر عهده دارند و برای ایجاد سود برای برند مذکور ساخت نمی‎شوند، هدف در آن‎ها نشان دادن آخرین محصولات و جلب توجه افراد به آن برند و متمایز سازی آن برند است) دارای این نوع ساعت اپل می‎باشند.

3

و سومین خبر، اگر شما در سوییس- خانه ساعت‎ها- هستید، ممکن است تا انتهای سال دستتان به ساعت اپل نرسد. شبکه محلی RTS می‎گوید که اپل نمی‎تواند از تصویر یک سیب یا کلمه“apple” برای عرضه ساعت خود در سوییس به علت وجود یک پتنت (حق امتیاز) از سال 1985 استفاده کند، چنین چیزی را خبرگزاری رویترز نیز به اشتراک گذاشته است.

خوشبختانه تاریخ این پتنت در ماه دسامبر امسال به پایان می‎رسد.

اپل ارسال محموله‎های ساعت اپل خود را به نه منطقه جهانی در تاریخ 24 آوریل شروع خواهد کرد از جمله ایالت متحده، کانادا، استرالیا، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، چین، ژاپن و بریتانیا. چندین روزی طول می‎کشد تا این ساعت به دست ما هم برسد. اگر شما هنوز نیاز به دز لازم خود در رابطه با ساعت اپل دارید، ما خبر‎های بیشتری در رابطه با ساعت اپل برای شما داریم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا