پتنت جدید اپل نشان‌دهنده هدست و هدفون هوشمند است

اداره حق ثبت اختراع و دفتر علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) در روز سه شنبه پتنت جدید ثبت شده از اپل را منتشر کرد. این پتنت با شماره اختراع 8,655,004 “یک سیستم مانیتورینگ ورزشی است که در هدفون‌ ها و هدست‌ ها استفاده می‌شود”.

Apple-patent-health-and-fitness-headphones-003

این سیستم می‌تواند به کمک حرکات سر ویژگی‌های مختلف را کنترل کند و همچنین می‌تواند با محصولات پوشیدنی اپل ترکیب بسیار خوبی داشته باشد.

این اختراع می‌تواند فعالیت‌های ترکیبی انجام شده را در مجموعه‌ای برای هدفون تنظیم کند و هدفون قادر شود اطلاعات سلامتی و تناسب اندام و همچنین معیار‌های مختلف مثل دما، تعریق، ضربان قلب و … را بدست آورد.

توضیح بیشتر راجب این اختراع اپل

برای توضیح این پتنت باید بگویییم که یک سنسور در بخش بالایی یا پایینی ایرباد و یا هدفون قرار می‌گیرد. همانطور که در قسمت بالایی و پایینی تصویر مشاهده می‌کنید. همچنین ممکن است سنسور‌های اضافی و مرتبط بیشتری در هدفون جای بگیرد، تا نسبت به سنسور‌های آیفون تقویت شود و نیاز به یک دستگاه پوشیدنی مستقل را برطرف کند.

Apple-patent-health-and-fitness-headphones-002

کنترل هدفون هوشمند با حرکت سر

به لطف شتاب سنج تعبیه شده، هدفون به شما اجازه می‌هد از طریق حرکات سر و بدون هیچ گونه دخالت دست به تعامل با این دستگاه بپردازید. اپل به جزییات این ویژگی نیز اشاره کرده است، به وسیله این حرکات تعاملی می‌توان آهنگ را عوض کرد، صدای پخش شونده در هدفون را نیز می‌توان از طریق بالا و پایین برد سر، چپ و راست کردن سر و یا حتی حرکت به صورت دایره وار تغییر داد، با فشار یک دکمه فیزیکی می‌توان به شروع این حرکات تعاملی پرداخت و  این دکمه به منظور جلوگیری از فعال سازی اتفاقی ناخودآگاه نیز عمل می‌کند.

Apple-patent-health-and-fitness-headphones-004

AppleInsider همچنین خبر از سنسوری به نام “psychological” می‌دهد که می‌تواند با حدس و گمان‌هایی از داده‌های جمع آوری شده بیومتریک، یک تصویر کلی از حالت روانی و ذهنی کاربر ترسیم کند.

این ویژگی می‌تواند چیزی شبیه به W/Me باشد که به مچ دست کاربر وصل می‌شود و فعالیت‌های سلامتی را بررسی می‌کند و از طریق الکترود‌های EKG سیستم عصبی ارادی کاربر را کنترل می‌کند.

شبیه به همه پتنت‌های ثبت شده توسط اپل مطلقا تضمینی وجود ندارد که این اختراع جالب را به زودی ببینیم. از طرف دیگر، اپل تعداد زیادی کارشناس در حوزه سلامتی، پزشکی، تناسب اندام و حسگر زیستی (biosensing) به تازگی استخدام کرده است. و می‌توان نتیجه گرفت که این پتنت به آینده بسیار عالی محصولات پوشیدنی همچون آی واچ اشاره دارد.

ثبت این اختراع توسط مهندس Christopher Prest و  Quin C انجام شده است. Hoellwarth به عنوان مخترع این محصول در سال آگوست 2008 است، و این نشان دهنده تلاش و تحقیق اپل برای تکنولوژی سلامتی/تناسب اندام برای حداقل 5 سال گذشته است.

دوباره، باید بگوییم که هیچ تضمینی برای تبدیل شدن این هدفون به واقعیت وجود ندارد و ممکن است اپل از این تکنولوژی در تولید محصولات دیگر استفاده کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا