اپل و اعتباربخشیدن به سرویس Apple Pay توسط بانک ها

. اپل پس از معرفی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس از سرویسی جدید رونمایی کرد که نام آن را “سیستم پرداخت اپل” یا Apple Pay   نامیده می شود و دو آیفون جدید از این سیستم پشتیبانی خواهند کرد. دیگر نیاز به حمل کارت ندارید، آیفون 6 را به دستگاه مورد نظر نزدیک و خرید را تایید نمایید، نگران گم کردن آیفون خود نباشید با برنامه Find My iPhone پرداخت های خود را معلق خواهید کرد. اپل پس از معرفی این سیستم یک جمله کنایه ای هم نثار گوگل کرد! “در این سیستم اپل نمی داند چه خریده اید ما به دنبال استفاده از داده های شما نیستیم”

به گزارش بلومبرکشرکت اپل یک پولی را به بانک ها داده تا مشتریان بتوانند هر زمان که خواستند از سرویس پرداخت جدید این شرکت یعنی Apple Pay استفاده کنند. سه نفر از کسانیکه به این موضوع نزدیک هستند و از آن اطلاع کامل دارند گفته اند که اپل با تک تک بانک ها مذاکره کرد و برای همکاری هزینه هایی را پرداخته است . از جمله این بانک ها ، جی پی مورگان چیس، بانک مرکزی امریکا، سیتی گروپ، و چندین بانک دیگر می باشد.

در حالیکه بانک ها سالانه 40 میلیارد دلار از راه محصولات تکنولوژی درآمد دارند مصرف کنندگان انتظار دارند این هزینه صرف وام دادن به کاربران این دستگاه ها شوند و در این جا هم مشتریان اپل منتظرند که پس از اینکه بانگ  از این شرکت پول دریافت کرد آن را به کاربران محصولات اپل به عنوان وام عرضه کند.

applepay1

منابع اعلام کردند که هنوز میزان هزینه ای که اپل در قبال بانک ها تقبل خواهد کرد مشخص نیست و بستگی به میزان کارایی سیستم Apple Pay در میان مشتریان دارد ، در طول این گزارش ها همچنین اشاره شده که شرکت اپل 220 هزار دلار آمریکا برای پشتیبانی از سرویس Apple Pay در مراکز تجاری همچون McDonalds، Macy’s Walgreens, Nike , و چندین فروشگاه دیگر صرف کرده است.

Apple Pay  همچنین با آمریکن اکسپرس ، مسترکارت و کارت ویزای اعتباری و نقدی آمریکا سازگاری دارد. Apple Pay از سنسورهای اثر انگشت لمسی یا تاچ آیدی استفاده می کند . همچنین یک عناصر امنیتی جدید ، پشتیبانی از NFC و خرید در فروشگاه آیتونز در آیفون6 و آیفون6 پلاس جز ویژگی های این سرویس است.

Apple Pay همچنین با ساعت هوشمند جدید آی واچ محصول شرکت اپل که دیروز معرفی شد و در اوایل سال 2015 عرضه می شود سازگار خواهد بود.

 

macrumors

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا