استفاده رایت اید از سرویس پرداخت اپل و اندروید

رایت اید، (به انگلیسی: Rite Aid) شرکت داروخانه‌های زنجیره‌ای آمریکایی است که هم‌اکنون پس از سی‌وی‌اس کرمارک و والگرینز به‌عنوان سومین داروخانه زنجیره‌ای ایالات متحده شناخته می‌شود. شرکت رایت اید در سال ۱۹۶۲ توسط الکس گرس در اسکرانتون، پنسیلوانیا راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای ۴٫۶۲۳ شعبه داروخانه در سراسر ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

b

روز گذشته این شرکت تصمیم گرفت تا سیستم پرداخت اپل را برای خرید ار تمام 4600 فروشگاه خود فعال کند . مطمئنا این اقدام این شرکت بیش از همه سود بسیار زیادی را به شرکتهای پرداخت موبایلی مانند اپل پی و اندروید پی خواهد رساند چرا که این شرکتها سال گذشته نتوانسته بودند تا رضایت کمپانی هایی مانند mcx   را برای استفاده از این سرویس جلب کنند .

مدیر عامل شرکت رایت اید در مصاحبه ای گفته است که هدف آنها از این کار این بوده است که بتوانند یک پرداخت آسان و مطمئن را برای مشتریان خود فراهم کنند تا بدین وسیله رضایت آنها را بیش از پیش جلب کنند .البته این کمپانی تصمیم دارد از سیستم کیف پول گوگل نیز در آینده برای مشتریان خود استفاده کند . البته مطمئنا مسئولان این شرکت از این موضوع آگاهی دارند که بزرگترین مشکل این سیستمهای پرداخت امنیت آنهاست که در اینده ممکن است برای آنها مشکل ایجاد کند .

البته کمپانی رایت اید هیچ وقت با این سرویس ها به طور رسمی مخالفت نکرده بوده است به عنوان مثال سال گذشته در مصاحبه ای رییس این کمپانی گفته بود که : هنوز دنبال راهی هستیم تا بتوانیم از امنیت این وسایل اطمینان پیدا کنیم . ما متعهد هستیم تا ابزارهایی فراهم کنیم تا باعث راحتی مشتریانمان شود البته مسلما این ابزار ها باید قابل اطمینان وامن باشند .

البته کمپانی های بزرگ مانند اپل و سامسونگ سعی دارند تا در آینده این پرداخت ها را به نوعی فیزیکی انجام دهند به عنوان مثال کمپانی اپل سعی دارد تا سیستم پرداخت فیزیکی اپل پی را راه اندازی کند یا سامسونگ در آینده قصد دارد نوعی کارت اعتباری برای کاربران خود فراهم کنند تا به وسیله آن کاربران به طور نسبتا فیزیکی پرداختهای خود را انجام دهند که این کارت در Galexy S6 به کار رفته است .

کمپانی اپل هم در سال گذشته اعلام کرد که هم اکنون بیش از یک و نیم میلیون نقطه در ایالات متحده سرویس اپل پی را می پذیرند و مردم می توانند از آن استفاده کنند هم چنین این کمپانی با شرکت آمریکن اکسپرس نیز قرار دادهایی دارد تا کاربران اپل برای استفاده از خدمات این شرکت بتوانند از اپل پی استفاده کنند .

البته تحلیلگر  فارستر در این باره می گوید که : ما نباید به این سیستمهای پرداخت به طور زیادی متکی شویم چرا که کمپانی هایی مانند اپل و سامسونگ در حال حاضر به سمت تکنولوژی هایی می روند که بخشی از این نوع پرداخت به صورت فیزیکی باشد تا امنیت بیشتری برای کاربران خود فراهم کنند . به همین دلیل شرکتهایی مانند رایت اید نیز باید خود را برای استفاده از این نوع سیستمها که در آینده عرضه می شوند آماده کنند .

هر چند که این تغییرات نیز تغییر مهمی در متد پرداخت اپل ایجاد نخواهد کرد ولی مطمئنا می تواند کمی امنیت این نوع سیستم ها را افزایش دهد .

کمپانی mcx  نیز به تازگی اعلام کرده است که آنها علاقه به استفاده از سیستم اپل پی دارند ولی چیزی که آنها را به عقب میراند امنیت این نوع وسایل است . در آن زمان مدیر عامل این شرکت به مسئولین اپل پی گفت که آنها به این سرویس علاقه دارند اما هنوز منتظر این هستند تا تراشه ها و چیپهای الکترونیکی که در آینده اپل برای فیزیکی کردن این پرداختها استفاده خواهد کرد راهی بازار شود .

هر چند که مسئولین این کمپانی ها به سادگی به سیستمهای پرداخت موبایلی اعتماد نمی کنند اما مطمئنا اگر این سیستمها در کار خود موفق باشند خدمت بزرگی را به این شرکتها خواهند کرد .

نظرات خود را برای ما در بخش نظرات ارسال کنید .

mashable.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا