اپل نقشه ای با راهنمای صوتی یا voice directions عرضه میکند

اپل به دنبال افزودن جهت یابی صوتی به نقشه های خود می باشد تا احساس طبیعی بودن بیشتری را به کاربران بدهد ، و به دنبال این است که یک اپلیشکن جدید را نشان دهد. این کمپانی در نقشه های جدید خود در تلاش است که دور از دستورالعمل های مبهمی باشد که برای رانندگان گیج کننده و غیرمفید است.

عرضه دفترچه راهنمای کاربران اپل واچ توسط اپل

این برنامه اختراع شده جدید توسط اپل   تحت عنوان ” دستورالعمل مسیریابی انسانی برای اپلیکشن های نقشه ها” می باشد و این یک سیستمی را توصیف می کند و این برنامه سیستمی را توصیف می کند که “روی درک موضوع بیش از دقت تمرکز دارد” که این نقشه در نهایت بیش از نقشه های رقبا مانند گوگل و …. کاربردی باشد.

Maps-SF

جهت یابی صوتی به همان شیوه قبلی کار می کند اما درک آن برای افراد راحت تر است و دستورالعمل های آن کاربردی تر است. اپل نمی خواهد در این برنامه به صورت دستوری فرمان دهد مثلا بگوید”500 فوت به سمت راست حرکت کن” یا اینکه بگوید” برو به سمت چپ و وسط فلان خیابان” که این نحوه راهنمایی برای وقتی که شما با نام خیابان و کوچه آشنا نباشید گیج کننده است و کاربردی ندارد.

در عوض اپل در این برنامه توضیح می دهد که قصد دارد نزدیک ترین ساختمان و مغازه یا مکان خاص را در آن مکان شناسایی کند و طبق آن نشانی بدهد تا قابل درک تر باشد. و درمورد تمام چیزهایی که در اطراف شما وجود دارند با جزئیات بیشتر و ملموس تری توضیح می دهد  .

مثلا اپل در این برنامه به شما می گوید :” بلافاصله بعد از رستوران McDonald که 500 فوت جلوتر به آن می رسید بپیچید به سمت چپ”” یا ” بعد از اینکه به مدرسه ای که در جلوی آن آبشار وجوددارد رسیدید بپیچید به سمت راست” واینگونه راهنمایی ها با توضیحات زیاد.

اپل همیشه سعی کرده که نقشه های خود را که در سال 2012 همراه آی اواس 6 عرضه کرده است بهبود ببخشد ، درست است که خیلی در این زمینه موفق نبوده است اما هنوز چندان مزیت و برتری نسبت به نقشه های گوگل ندارد ، ولی به نظر می رسد با این تغییر پیش رو مزیت فوق العاده ای به آن افزوده شود.

جهت یابی صوتی با جزئیات موجود در خیابان برای کسانی که به مکان های مختلف مسافرت می کنند و با خیابان ها آشنا نیستند می تواند بسیار مفید باشد.

iphonehacks

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا