مشکلات اپل در وب

اپل و مشکلاتش در سرویس های اینترنتی و وب سرویس آنلاین

اپل وقتی که بحث طراحی محصولات ، طراحی رابط های کاربری ، بازار یابی و بسیاری موارد دیگر میشود, برتری مشخصی نسبت به بقیه کمپانی ها دارد ولی اگر موضوع خدمات وب باشد ، با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شویم. “Patrick B. Gibson” یکی از مهندسان سابق اپل در وبلاگ شخصی خودش با اشاره به بعضی مشکلات می گوید : “تقریبا هرکاری که اپل می کند و به خدمات اینترنتی ربط دارد ، یک خرابکاری است.” در میان آنها چیزهایی مانند این است که اپل نمی تواند فروشگاه آنلاین خود را بدون غیرفعال کردن آن به روز رسانی کند ، اینکه “Notes” برای یکسان سازی نیار به یک آدرس ایمیل دارد ، این که iTunes و خود فروشگاه اپل توسط یک “چهارچوب برنامه تقریبا مرده که 20 سال پیش نوشته شده است” کار می کند و فاجعه های روبه افزایشی از جمله “MobileMe” و “Ping” هستند. او همینطور به شوخی می گوید : ” “iMessage” برای مک در یک جهان موازی زندگی می کند که در آن ، زمان نظم مرتبی ندارد. او همچنین میگوید که “Safari” یک نقطه بزرگ – و شاید تنهاترین- در رزومه سرویس های اینترنتی اپل می باشد.

سرویس اپل موبایل می

چرا این یک موضوع بزرگ است؟ برنامه نویس سابق اپل میکی از باورهای همکارانش را به ما می گوید که : ” سرعت بهبود گوگل در طراحی بیشتر از سرعت بهبود اپل در خدمات اینترنتی است.”

گوگل اندروید و اپل ios

سبقت گرفتن احتمالی اندروید گوگل از اپل

گوگل، و مخصوصا آندروید ، در چند مدت اخیر به شدت در حال بهینه سازی کی پلتفرمش است. برای من هنوز آن زرق و برق و احساسی که نرم افزار های اپل به من میدهند را ندراد ، با این وجود بحث بر سر این مسئله دارد سخت تر می شود. مخصوصا از آنجا که همه سرویس های اینترنتی گوگل کاملا درست کار می کنند. ویژگی هایی مثل “Google Now” ، فرمان های صوتی تقریبا بدون فاصله و حتی طراحی ها در حال ایجاد شرایط جدی برای سبقت گرفتن آندروید از iOS هستند. آندروید هنوز زشت است. ولی خیلی کمتر از چندسال پیش. گوگل به طور جدی در حال رسیدگی به این موضوع است و اگر اپل نگران این موضوع نیست ، باید باشد.

تویتر به اپل کمک میکند

او همینطور پیشنهاد می کند که اپل سرویس تویتر را بخرد. نه فقط برای اینکه یک مقام رهبری بزرگ در بین شبکه های اجتماعی را از آن خود کند ، بلکه بتواند از استعداد تویتر هم استفاده کند. او همچنین میگوید که تویتر در حال حاضر از پیشرفته ترین تکنولوژی های وب حاضر استفاده می کند که تیم مهندسی آنها بیشتر آن را خلق کرده است.

  1. اپل هیچ وقت از رقیبانش کم نمیاره همیشه حرفی برای گفتن خواهد داشت من مطمئنم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا