اپل محصولات کمپانی Nest را از وب سایت خود حذف می‎کند

سایت Mashable گزارش می‎دهد که اپل فروش دماسنج یادگیری کمپانی Nest و هشدار محافظت از دود این کمپانی را به صورت آنلاین و در فروشگاه‎های خورده

فروشی‎ خود متوقف کرده است.

Tony-Fadell-holds-Nest-thermostat

به دنبال جستجو برای این محصولات در وب سایت اپل مشتریان به سمت دستگاه‎های سازگار با HomeKit هدایت می‎شوند.

این حرکت یک ماه بعد از اینکه اپل HomeKit را ارائه داد صورت گرفت، پلت فرمی که کمک به ساده سازی ارتباطات بین دستگاه‎های iOS و لوازم جانبی خانگی هوشمند می‎کند. در میان محصولات سازگار موجود در هنگام عرضه‎ی آن دماسنج ecobee3 قرار داشت.

جالب است که سایت Forbes می‎گوید که سخنگوی کمپانی Nest به آن‎ها گفته است که محصولات جدید این کمپانی در فروشگاه‎های اپل در هفته‎ی آتی موجود خواهند بود. ولی سایت Mashable ادعا می‎کند که اپل تایید کرده است که دیگر دستگاه‎های Nest را نمی‎فروشد.

اگر Nest و Nest Protect واقعا رفته باشند، این اولین باری نیست که اپل محصولات رقابتی را از قفسه‎های فروش خود پایین می‎آورد. این کمپانی، درسال‎های اخیر، لوازم جانبی کمپانی‎های Bose, Jawbone و FitBit را حذف کرده است (گرچه بعضی از آن‎ها برگشته‎اند).

Nest Labs، کمپانی تازه به کاری که پشت تولید دماسنج یادگیری Nest قرار دارد، توسط مهندسان سابق اپل یعنی Tony Fedell و Matt Rogers در سال 2010 در پالو آلتو، بنیان گذاری شد. این کمپانی سریعا رشد کرد و توسط گوگل به قیمت 2.3 میلیارد دلار خریداری شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا