اپل و رتبه نخست در فروش گوشی‎های هوشمند در چین

تحقیقات حاکی بر آن است که اپل رتبه نخست را در فروش گوشی‎های هوشمند در چین دارد.

چین
کن آنالیس (Canalys) طی انتشار مطلبی روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت اپل (Apple) رتبه اول در بین تعداد واحد فروخته شده به چین در بازار گوشی‎های هوشمند را از آن خود کرده است.

گوشی‌ در چین

این موسسه تحقیقاتی اذعان دارد که دلیل اصلی این رشد در سه ماهه آخر سال 2014، فروش بسیار زیاد آیفون و آیفون 6 پلاس بوده است که باعث شده شرکت اپلِ بنا شده در کوپرتینو در راس پرفروشترین‎ها قرار بگیرد.

اپل ایدی

بعد از اپل در رتبه نخست، Xiaomi ،Samsung و Huawei از نظر تعداد واحد‎های ارسال شده به چین در رتبه‎های بعدی قرار می‎گیرند. این موفقیتی بزرگ برای اپل به شمار می‎رود، با در نظر گرفتن اینکه قیمت این گوشی‎های هوشمند در چین به طرز مضحکی بالاست و در بعضی مواقع نیز به سختی یافت می‎شود. کن آنالیس معتقد است که داشتن صفحه نمایش بزرگ این تلفن‎ها و پشتیبانی‌شان از نسل سوم شبکه تلفن همراه (LTE) از مهم ترین دلایل به زیر کشیدن Xiaomi قدرتمند توسط اپل در این کشور است.
سامسونگ که در ابعاد جهانی هم دچار نزول شده، همچنان در چین با این روند دست و پنجه نرم می‎کند که در نوع خود جالب است. شرکت Xiaomi در سه ماهه‌ی دوم سال 2014، با کنار زدن سامسونگ (که زمانی بازار را با صفحه نمایش بزرگ گوشی‎های هوشمندش به سلطه در آورده بود) در راس پرفروش‎های بازار چین قرار گرفت.
کن آنالیس رقم دقیقی در خصوص تعداد گوشی‎های هوشمندی که از ایالت متحده به چین فرستاده شده اعلام نکرده اما خودِ شرکت اپل در گزارش درآمدی سه ماهه اش در کریسمس، اطلاعات بیشتری را در اختیار قرار خواهد داد. بعضی تحلیلگران ادعا می‎کنند که میزان فروش آیفون‎های فرستاده شده به سرتاسر جهان چیزی برابر 69 میلیون دلار است که در این صورت رقم‎های قبلی را در هم خواهد شکست.

چین در رشد اپل نقشی کلیدی داشته است. مدیر عامل اپل، تیم کوک، پاییز اعلام کرد که چیزی نمانده که چین از سدِ ایالت متحده بگذرد و ممکن است آن روز بالاخره فرا رسیده باشد. طبق گفته‌ی Financial Times، انتظار می‎رود که روز سه شنبه، شرکت اپل اعلام کند که در سه ماه اخیر گوشی‎های بیشتری در چین نسبت به آمریکا به فروش رفته است.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا