اپل رکورد زد : فروش ده میلیون آیفون جدید در سه روز !

آخر هفته گذشته برای دوستداران دنیای تکنولوژی روز خوبی بود . در این روز فروشگاه های اپل درها را به روی دوستداران محصولات شرکت خود گشودند و بالاخره صف طویل خریداران آیفون جدید به جریان افتاد . بر طبق گزارشات رسیده فقط بیش از 4 میلیون نفر آیفون جدید را پیش خرید کرده اند و بیش از پنج میلیون نفر نیز آیفون را از طریق ایستادن در صف های طویل خریداری کرده اند .

اپل رکورد زد

و اما گزارش نهایی حاکی از این بود که فروش محصولات اپل در سه روز ( شامل آیفون معمولی و آیفون پلاس ) بیش از ده میلیون نسخه بوده است . این در حالیست که اپل امسال محصولاتش را با وسواس خاصی می فروشد و فعلا فقط مکان عرضه ابداع جدید خود را به بازارهای آمریکا و اروپا محدود کرده است . این یعنی اینکه هنوز اپل به بازار 700 میلیون کاربری چین وارد نشده است . ( بگذریم که این سیاست دست واسطه ها و قاچاقچیان را حسابی باز کرده است . بسیاری از در صف ایستادگان در واقع اجیر شدگان قاچاقچی های چینی هستند . )

این مطلب رو از دست ندید : استیو جابز

اگر مقایسه ای با پارسال داشته باشیم . اپل در مدت 3 روز آخر هفته برای فروش دو محصول آیفون 5 سی و آیفون 5 اس فقط 9 میلیون فروخت . این در حالی بود که پارسال چین نیز جزو بازار فروش این محصول بود . به نظر می رسد امسال با باز درهای فروشگاه های چینی اپل یک رکورد خارق العاده از خود بجای بگذارد .

و اما اگر نگاهی به روند فروش محصولات اپل داشته باشیم می توان فهمید تغییر سیاست ( همان قوانین معروف استیو جابز ) چنان هم که منتقدین اعتقاد داشتند بر روی فروش محصولات تاثیر نگذاشته است و نه تنها کمتر بلکه بیشتر شده است . طرفداران این تغییر سیاست بر این عقیده هستند که حتی اگر جابز نیز در قید حیات بود مسلما تسلیم نیاز بازار می شد . همینطور که اپل با تولید آیفون 4.7 و 5.5 اینچی در مقابل نیاز بازار سر فرود آورد .

اپل رکورد زد

اما شرکت های رقیب در این میان عقیده ی دیگری دارند . اینکه اپل به رغم تبلیغات پرطمطراق ، بزرگنمایی ها و ایجاد یه افسانه از خود توانسته به این فروش برسد و اینکه آیفون یک کالای لوکس و نه کاربردی در کشورهای رو به توسعه تبدیل شده است !

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا