اپل نسخه iOS 8.3 Beta را به برنامه نویسان معرفی کرد

بعد از دوهفته امروز اپل  اولین نسخه آی او اس iOS 8.3 Beta را به برنامه نویسان معرفی کرد، ورود نسخه جدید آی او اس 8.3  به عنوان یک سورپرایز بود چون این نسخه از آی او اس مدت هاست به همراه  WatchKit SDK موجود در اپل واچ در مرحله تست باقی  مانده اند و همگان در انتظار عرضه آن هستند.

 

ios_8_3_beta_2-800x210

این نسخه در مرکز برنامه نویسان آی او اس قابل دسترس می باشد. این نسخه شامل Xcode 6.3 و ورژن جدید سوئیفت زبان برنامه سازی اپل است. اپل همچنین تلوزیون جدید بتا از نسل سوم تلوزیون های اپل را بیرون داد.

زمانی که iOS 8.2 منتشر شد فقط برنامه های کمی را حمایت می کرد مانند WatchKit SDK و حمایت ساعت های اپل را نیز به همراه داشت و به میزان خیلی کمی بهبود در نسخه قبلی را ایجاد کرد ، اما اولین نسخه آی او اس 8.3 وقتی منتشر شد خصوصیات زیادی را ایجاد کرد از جمله حمایت کردن اتصال بدون سیم CarPlay ،نسل جدید emoji picker ، حمایت از تایید دو مرحله ای گوگل و حمایت از  Apple Pay  در شبکه UnionPay در چین که تنها بخشی از ویژگی های فراوان این نسخه بود . همچنین برچسب بتا را از بخش تصاویر iCloud حذف کرد. نسخه دوم  iOS 8.3 به نظر می رسد که در ماه مارس به  دنبال iOS 8.2 منتشر خواهد شد بنابراین چند ماه قبل از انتشار عمومی iOS 8.3 شاهد آن خواهیم بود.

موارد جدید در ورژن جدید آی او اس 8.3 :

انتشار دفترچه راهنما : به دنبال انتشار iOS 8.3 نسخه ی بتای جدید با  LTE Voice  که بر روی واریزون وجود دارد سازگاری نخواهد داشت. اپل از مشتریانی  که از Verizon استفاده می کنند  درخواست کرده است تا LTE را فقط بر روی  اطلاعات خود نصب کند. همچنین بهبود در  مکالمات نیز زمانی که آیفون  با  CarPlay سازگار می شود به وجود می آید و این خود امکانات بسیاری را به همراه خواد داشت.

Emoji -موجود در نسخه دوم آی او اس 8.3 :  تمام نسخه های مختلف اموجی و صفحات معرف تون را به همراه داشته اند این نسخه جدید نیز علاوه بر به کار گیری اموجی  همچنین پرچم کشورهای جدید  را افزوده و قابلیت استفاده از آن را در همه جا ممکن کرده است و اموجی آپدیت شده در  آیفون . آی مک و  ساعت های اپل موجود می باشد.

Siri : Siri حمایت هایی را از زبان های مختلف به دست آورده است شامل دانمارکی ، هلندیف انگلیسی (هندی) ،انگلیسی (نیوزلند) ، پرتغالی (برزیل) ،روسیه های ، تایلندی و ترکیه ای که همراهی این زبان های جدید با زبان های قبلی موجود در ورژن های گذشته سیری را بیش از پیش مفید و کاربردی خواهد کرد.

گزارش های Crash: آپدیت جدید Xcode 6.3 beta 2 شامل سرویس گزارش های کرش است که اطلاعات لوگ کرش را بر گزارش کرش جمع آوری میکند که میتواند برای  Xcode قابل دسترسی باشد. همچنین علاوه بر این ها api یا محیط کاربری موجود در آی او اس 8.3 ورژن 2 بسیار متفاوت از ورژن های قبلی خواهد بود.

همچنین هم زمان با این اتفاق اپل OS X 10.10.3  را نیز معرفی کرده است که در آن عکس های جدیدی وجود دارد ، و او اس جدیدی نیز برای اپل تی وی منتشر شده و نشان می دهد این چند روز اخیر فوکوس اپل بر روی سیستم عامل ها می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا