درآمد شرکت اپل در سه ماهه دوم 2014: 45.6 میلیارد دلار

در پایان سه ماهه دوم از سال میلادی 2014 هستیم و شرکت‌های بزرگ فناوری در حال محاسبه هزینه‌های پرداختی و درآمد‌های دریافتی هستند. شرکت های گوگل، مایکروسافت و شرکت‌های بزرگ آمریکایی در طول همین چند روز گزارش‌های مالی خود را منتشر کرده‌اند اما امروز گزارش مالی شرکت اپل در سه ماهه دوم سال 2014 منتشر شد. در همین اطلاعایه مطبوعاتی که چند ساعت پیش منتشر شده، اپل توانسته 43.7 میلیون گوشی آیفون، 16.3 میلیون آیپد بفروشد که در نتیجه 45.6 میلیارد دلار درآمد را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی نصیب این شرکت آمریکایی کرده است.

Apple-headquarters-Cupertino-Clifornia-exterior-001

غیر از فروش آیپد، اپل توانسته حاشیه خود را با سایر رقبا بسیار زیاد کند. شرکت کوپرتینو همچنین اعلام کرده که برنامه‌هایی برای رسیدن به سهام بالاتر در آینده خواهد داشت.

سهم فروش هر محصول در درآمد نهایی:

در اینجا سهم کلیه فروش محصلوات اپل در سه ماهه دوم سال 2014 را می‌توانید مشاهده کنید.

  • آیفون : فروش 43.7 در مقابل انتظار فروش 37.7 میلیون دستگاه
  • آیپد : فروش 16.35 در مقابل انتظار فروش 19.7 میلیون واحد دستگاه
  • مک : فروش 4.1 در مقابل انتظار فروش 4.03 میلیون دستگاه
  • آیپاد : فروش 2.76 در مقابل انتظار فروش 2.99 میلیون دستگاه
  • درآمد: 45.6 میلیون دلار درآمد در مقابل 43.6 میلیون دلار درآمد پیش‌بینی شده

مدیر عامل شرکت اپل آقای تیم کوک می‌گوید:

ما از نتیجه این سه ماه به خود افتخار می‌کنیم، مخصوصا فروش قوی آیفون و زدن رکورد درآمد حاصل از این خدمات، ما همواره چشم به آینده داریم و برای معرفی محوصلات و سرویس‌های جدید آماده می‌شویم، که فقط شرکت اپل قادر به تولید و ارائه آن‌ها به بازار است.

مدیر ارشد مالی شرکت اپل آقای peter oppenheimer نیز گفته است:

ما در طول این سه ماه از عملیات‌های خود نزدیک به 13.5 میلیارد دلار پول نقد را تولید کرده‌ایم و نزدیک به 21 میلیون دلار را به سهامداران خود سود داده‌ایم. تنها در همین سه ماه گذشته نزدیک به 21 میلیارد دلار را سود به سهام داران رسانده‌ایم.

summary-data-q2-14

آخرین تقسیم سهام اپل به سال 2005 باز می‌گردد، زمانی که سهامداران این شرکت 6 سهم بیشتر را به ازای هر سهم خود دریافت می‌کردند و در نتیجه قیمت سهام به 80 دلار سقوط کرد. شرکت اپل هم‌اکنون نزدیک به 8 درصد در هر سهم سود کسب کرده و برنامه دارد این روند را هر ساله نگه دارد.

زمان زیادی از انتشار گزارش مالی شرکت اپل نمی‌گذرد و در صورت علاقه شما می‌توانید با استفاده از این پورتال آنلاین به وب کست این گزارش گوش دهید. یا اینکه مثل همیشه همراه با آی اپل سنتر باشید تا خبر‌های جدید و جذاب را از شرکت اپل به اطلاع شما برسانیم.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا