اعتراف مدیر عامل اپل به گران‌بودن آیفون در بعضی از کشورها

تیم کوک می‌گوید که علت این گرانی به دلیل عوارض گمرکی و دریافت مالیات‌ها می‌باشد. آیفون به هر صورت یک دستگاه مقرون به صرفه نیست و اپل این را به خوبی می‌داند اما تا جایی که مدیر عامل اپل، تیم کوک نگران است قیمت نهایی این دستگاه تنها به دلیل مالیات و عوارض گمرکی افزایش یافته است. در طول گردش او در هند، کوک جلسه ای با NDTV داشته است و به شرح جزییات استراتژی شرکتش برای کشور هدف و مشکل قیمت که آیفون را برای خریداران هندی بسیار گران کرده، پرداخته است.

مدیر عامل شرکت اپل در ادامه توضیح می‌دهد که سود اپل در هند برای هر آیفونی که فروش می‌رود کمتر از ایالات متحده است و قول داد که با این مشکل قیمت‌گذاری در بازارهای خاص در ماه‌ها و سال‌های آینده مقابله کند.

apple-s-ceo-admits-the-iphone-is-too-expensive-promises-lower-price-504415-2

او گفت: “سود آوری ما در هند کمتر است اما به تشخیص من قیمت فروش بالا است. ما می‌خواهیم کارهایی انجام دهیم تا قیمت را کاهش دهیم. بنابر این ما به دنبال انجام راهکارهایی هستیم.”

http://iapplecenter.com/old/iphone-6s-and-iphone-6s/

تیم کوک اضافه کرد که اپل در تلاش است تا آیفون را بیش از پیش مقرون به صرفه‌تر کند اما این نکته مهم است که این مورد تنها در بعضی از بازارهای خاص است و تنها نگرانی اپل مربوط به مالیات و عوارض گمرکی است. بنابر این انتظار نمی‌رود که بشود قیمت‌ها را به طور قابل توجهی کاهش داد. تیم کوک می‌گوید با وجود این شرایط هنور هم جا برای پیشرفت وجود دارد.

کیفیت ساخت تغییر نمی‌کند

با این حال، ساخت آیفون ارزان‌تر، در کیفیت آن تأثیری نخواهد داشت و اپل به دنبال ایجاد یک کارخانه‌ی محلی و یا شرایطی است که بتواند مالیات واردات را حذف کند تا قیمت نهایی محصول کاهش پیدا کند.

“ما بهترین را می‌سازیم. ما هرگز محصولی نمی‌سازیم که به آن افتخار نکنیم”

گرچه کوک، به انتقاد از مالیات و عوارض گمرکی می‌پردازد اما پنهان نیست که اپل سود زیادی از فروش هر آیفون به دست می‌آورد. برآورد هزینه‌ی ساخت آیفون 6s برابر 211.5 دلار و برای نسخه‌ی پلاس برابر 236 دلار است. در حالی‌که قیمت فروش آنها به ترتیب 649 و 749 دلار می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا