نزاع اپل و سامسونگ و طلب 40 دلار غرامت بابت هر گوشی

نزاع اپل و سامسونگ به قدری بالا کشیده است که اپل به ازای هر تلفن فروخته‌ شده‎ی سامسونگ، 40 دلار بابت غرامت نقض ثبت اختراعات خواهد گرفت.

در مشاجرات نقض ثبت اختراعات بین اپل و سامسونگ، مشخص شده است که شرکت مستقر در Cupertino، در مقابل دادگاه، به ازای هر دستگاه نقض کننده‌ی حق ثبت اختراع، رقم قابل‌ توجه 40 دلار غرامت از رقیب کره‌ای خود طلب نموده است. مقدار نهایی که اپل با مشخص نمودن پنج اختراع به ازای هر دستگاه (حدود 8 دلار) تعیین کرده است، مقدار چشم‌گیری در جمع کل خواهد شد و حتی به نظر می‌رسد، Florian Mueller صاحب شرکت ثبت اختراعات FOSS (فردی که تمایل دارد این مشکلات را از سمت اپل ببیند) فکر کند که این کار بیش از اندازه زیاده‌روی است.

اپل و سامسونگ

نزاع اپل و سامسونگ

اپل و سامسونگ دو صنعت تأثیرگذار تکنولوژیک هستند و با توجه به بازار موبایل، دیگران در تلاش هستند تا با مقدار عظیم گوشی‌های هوشمند و تبلت های این دو نیروی عظیم رقابت کنند؛ اما زمانی که رقابت سالم و حتی قدری خصومت بین شرکت‌های رقابت کننده وجود دارد، در حقیقت علاقه‌ی بین این دو دشمن، همان‌گونه که در جنگ دادگاهی و دادخواهی دائمی بر سر مسائل ثبت اختراعات نشان داده شده است، از بین نرفته است.

همه ما می‌دانیم، در زمان حضور استیو جابز، اپل بسیار خوشحال بود و نیازی به رسیدگی به اتهامات دیگر شرکت‌ها در مورد محصولات دارای تخلف نبود. بنیان‌گذاران اپل، برای مثال یک مرتبه، تهدید به «تخریب» «محصولات دزدی» که منظور آن‌ها اندروید بود نمودند و خواستار این شدند تمامی سرمایه اپل صرف «تصحیح آنچه نادرست است» شود.

تیم کوک، در همین حال، چهره‌ای آرام دارد اما زمانی که خود او شکافی در باب قانون را مطرح نمود، به نظر نمی‌رسید اثر زیادی روی فعالیت‌های دادگاهی اپل داشته باشد. در هر صورت، اخیراً جنگ با سامسونگ یک یا دو مرحله فراتر رفته است و درحالی‌که پیچیدگی و مشکلات بسیاری بر سر راه بوده است، درخواست 40 دلار برای هر دستگاه، به علت نبود واژه‌ای بهتر، بسیار گزاف است.

اپل و سامسونگ

پنج اختراع ثبت‌شده مربوط به شماره‌گیری تماسی، جستجوی یکپارچه، هماهنگ‌سازی داده‌ها، بکش و باز کن (Slide to unlock) و تکمیل خودکار فرم ها است و زمانی که Mueller باور دارد اپل، مسائل را بسیار کش داده است، همچنین از قاضی Lucy Koh خواستار این شده است که مطالبات در برابر هیئت ژوری قرائت شود.

جلسه پیش از دادگاه مابین تیم کوک و JK Shin، تلاشی بی‌ثمر بوده و انتظار ما نیز همیشه همین بوده است، اما اکنون، به نظر می‌رسد درگیری شدیدتر شده است.

به گوش باشید: اوضاع ممکن است به هم بریزد.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا