اپل و آی او اس در سهم بازار گوشی‌های هوشمند رشد کرده‌اند

اپل چند سالی است که با رقیبان خود به تنهایی در حال جنگ است و انصافا توانسته رشد قابل توجهی داشته باشد. اپل اکنون بهترین و برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند در بازار آمریکا شناخته می‌شود. همچنین سهم بازار پلتفرم این کمپانی یعنی آی او اس نیز با رشد قابل توجهی نسبت به رقیبان سر سخت داشته است.

بر اساس گزارشی از comScore اپل توانسته جایگاه نخست خود در میان تولید کنندگان گوشی در بازار ایالات متحده آمریکا را حفظ کند، این در حالی است که سیستم عامل اندروید گوگل همچنان جایگاه نخست در میان پلتفرم‌ها را دارد. شکل زیر سهم بازار گوشی‌های هوشمند را تا آخر ژانویه 2014 اندازه گیری کرده است.

سهم بازار گوشی‌های هوشمند

comscore-mobilens-makers

سهم بازار گوشی‌های هوشمند

رشد سهم بازار اپل در آمریکا

اپل در مقایسه با سامسونگ با سهم41.6 درصد از سهم بازار، توانسته سامسونگ با سهم بازار 26.7 درصد را شکست دهد. وقتی که مقایسه تغییر کند و یک دوره را اندازه‌گیری کنیم، اپل، سامسونگ و ال جی هر کدام مقدار کمی درصد را بدست می‌آورند و رشد داشته‌اند، در حالی که موتورولا و اچ تی سی با سقوط در سهم بازار همراه هستند. سهم بازار اپل در حال رشد است، اما درصد روی آورن به این سیستم عامل کند است.

comscore_trend_jan14

رشد سهم بازار اپل در بازار آمریکا

رشد سهم بازار پلتفرم آی او اس

اپل ممکن است برترین سازنده گوشی باشد، اما آی او اس توسط حجم عظیم گوشی‌های اندرویدی بازار سهم کمی دارد. پلتفرم آی او اس اپل 41.6 درصد از سهم بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد، در حالی که سیستم عامل اندروید گوگل در دوره‌ای که به تازگی به پایان رسید به 51.7 درصد از سهم بازار رسیده است.

comscore-mobilens-platforms

سهم بازار پلتفرم‌های مختلف

آی او اس تنها پلتفرمی است که توانسته در طول این سه ماه رشد داشته باشد، این سیستم عامل از سهم بازار 40.6 درصدی در آخر اکتبر 2013 به سهم بازار 41.6 درصدی در آخرین دوره رسیده است. اندروید و بلکبری افت داشته‌اند و هر کدام 0.5 درصد دچار کاهش سهم بازار شده‌اند.

comScore هر دو مالکیت و استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت را اندازه گیری می‌کند. از یک سیستم هوشمند نظر دهی استفاده می‌کند و روش اندازه‌گیری نیز بر اساس پنل‌ها و کامپایل اطلاعات است.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا