افزایش قیمت سهام شرکت اپل در پی معرفی آیفون جدید

سقوط سهام اپل

اپل تا کنون عملکرد خوبی در  به دست آوردن بازار غرب داشته است در نتیجه امروز سهام شرکت اپل افزایش یافت. به نظر می رسد که علت اصلی آن توانایی آیفون 6 در بدست آوردن بازار چین است. شنیده می شود که اولین موج آیفون 6 در بازار چین موفق بوده است. با اینکه اپل تاکنون به این موضوع اشاره نکرده است ولی گمانه زنی ها حاکی از تایید آیفون 6 توسط وزرات فناوری و اطلاعات چین می باشد. این وزارت مسئولیت بررسی و تایید محصولات الکترونیکی قبل از ورود به بازار چین را به عهده دارد و در صورت تایید محصول نام آن در وب سایت وزارتخانه قرار می گیرد که تاکنون نام آیفون 6 در این سایت قرار نگرفته است. گفته می شود  اپل حداکثر تا 1 سال دیگر منتظر تایید آیفون 6 توسط دولت چین بماند و پس از آن با آن ها وارد مذاکره شود. از طرف دیگر شرکت چاینا موبایل گفته است که به این زودی قادر به وارد کردن آیفون 6 خواهد بود و  تولیدکنندگان داخلی را به سمت ساخت گوشی های هوشمند سوق میدهد و شرکت چاینا موبایل برای کاهش بودجه سنگین 2000000000 دلاری قصد حمایت از تولیدکنندگان داخلی را دارد.

سقوط سهام اپل

رئیس شرکت چاینا موبایل Xi Guohuatold گفته است : ” جهت توسعه ما تمرکز کامل بر بازارهای انبوه است. ما دستگاه های با قابلیت ها 4 جی را با قیمت 1000 یوان برای فروش داریم. من معتقدم مردم این مسئله را درک خواهند کرد و برای توسعه کشور با ما همراه خواند بود.”

قیمت فعلی واردات آیفون 5  در چین 860 دلار است که معادل 5288 یوان می باشد و در مقایسه با هو آ وی جی 620 که یک گوشی هوشمند میان رده (این گوشی با صفحه کیو اچ دی 5 اینچی و  سی پی یو 4 هسته ای 1.2 گیگا هرتز با قیمت  155 دلار معادل 1199 یوان عرضه می شود.) می باشد اختلاف کیفیت فاحشی دارد.

بنابراین، شاخص کوپرتینو در مقابل بزرگ ترین بازار گوشی هوشمند جهان برنده شد. این نشان می دهد که بازار های بزرگ جهان علاقه مند به فروش گوشی های ارزان نیستند و این امر تاکنون باعث افزایش 1.4 درصدی سهام اپل شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا