اپل در صدد متوقف نمودن به کارگیری فلش TLC NAND

به گزارش Business Korea، پس از گزارشات واصله متعدد از کاربران درخصوص نقص نرم‌­افزاری آیفون‌های 6 و 6 پلاس، شرکت اپل تصمیم گرفته به جای به کارگیری فلش‌های

TLC (triple-level cell) NAND از فلش MLC (multi-level cell) NAND در هر دو مدل استفاده کند.

iphone6_6plus_laying_down2.png

منابع اعلام کرده‌اند؛ شرکت Anobit که اپل آن را در سال 2011 خریداری کرده، به خاطر نقص تولید، مورد اتهام قرار دارد. اپل نیز اعلام کرده که از فلش MLC NAND برای آیفون 6 (64 گیگابایتی) و 6 پلاس (128 گیگابایتی) استفاده خواهد کرد. و هم‌چنین مشکلات نرم‌افزاری را با انتشار نسخه iOS 8.1.1 برطرف خواهد نمود. لازم به ذکر است، اپل پیش از این نیز در تولید نسل قبلی آیفون، از فلش MLC NAND استفاده می‌کرده است.

بخوانید: مقایسه آیپد ایر 2 و نکسوس 9

“فلش TLC نوعی از فلش مموری‌های solid-state NAND (نوعی فلش با حافظه‌ای غیرفرار و قابلیت ذخیره اطلاعات به صورت پایدار) می‌باشد که در هر سلول، 3 بیت داده را ذخیره می‌کند و می‌تواند به ازای هر بیت، 3 برابر فلش SLC و 1.5 برابر فلش MLC داده بیشتری را ذخیره کند.”

با وجودی که فلش‌های TLC در خواندن و نوشتن داده‌ها از فلش‌های SLC و MLC کندتر است، اما مقرون به‌صرفه‌تر است.

شرکت اپل به تازگی اولین نسخه بتای iOS 8.1.1 را منتشر نموده است. ولی تاکنون مشخص نکرده که آیا رفع مشکل در این نسخه جدید، به مشکلات نرم‌افزاری (هنگ کردن و boot loop) آیفون های 6 و 6 پلاس مرتبط بوده یا خیر.

به کاربران آیفون‌های 6 و 6 پلاس که با مشکلات غیرمعمول این چنینی روبه‌رو می‌شوند، توصیه شده است که دستگاه خود را به فروشگاه‌های اپل بازگردانده و نمونه دیگری در عوض آن دریافت کنند.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا