اپل بعد از سه سال تولید آیپد 2 را متوقف می‌کند

بعد از موجود بودن نزدیک به سال در بازار، دومین نسل از آیپد‌های اپل که دارای پردازنده A5 و صفحه نمایش بی بهره از رتینا است، به بن بست خورده و به زودی قرار است که تولید این محصول متوقف شود.

بر پایه گزارشی از AppleInsider، اپل می‌خواهد تولید آیپد 2 را به صورت مرحله به مرحله کاهش دهد و در نهایت تولید این محصول را متوقف کند. این دستگاه برای اولین بار در سال 2011 معرفی شد، آیپد 2 در خط تولید اپل به عنوان یک دستگاه با قیمت پایین باقی مانده بود و هنوز تولید آن متوقف نشده بود.

بر اساس گزارشی از افراد آشنا با برنامه‌های اپل، شرکت تصمیم گرفته است تا کم کم تولید آیپد 2 که توانست موفقیت چشمگیری را بدست آورد متوقف کند و مردم را ترغیب به خریدن مدل‌های جدیدتر و توامندتر آیپد مثل آیپد مینی و یا آیپد Air کند.

البته هنوز اپل فروش آیپد 2 را با حافظه ذخیره سازی 16 گیگ و در مدل‌ های وای فای با قیمت 399 دلار و سلولار با قیمت 529 دلار ادامه خواهد داد. این قیمت 100 دلار از قیمت آیپد Air ارزان تر است. هنوز قولی داده نشده است، اما به هر حال زمانی که اپل قصد کند که آیپد 2 را نفروشد بلافاصله سهامش با افزایش ارزش روبه رو خواهد شد.

ipad_2_bw_ios_7

آیپد 2 حتی تا زمانی که آیپد Air رونمایی شد بسیار محبوب بود و هست زیرا موسسات آموزشی و دیگر بازار‌های تخصصی ترجیح می‌دهند که محصولی تهیه کنند که ترکیبی از قیمت پایین و قابلیت وصل شدن به بسیاری از وسایل جانبی شبیه به داک 30 پینی را داشته باشد. اما با معرفی آیپد Air که به طرز چشمگیری نازک‌تر بود و همچنین صفحه نمایش رتینا در آیپد Air و آیپد مینی، فروش آیپد 2 بسیار کاهش پیدا کرده است و کمپانی متوجه شده است که دیگر تولید آیپد 2 ارزشی برایش ندارد و از تولید این محصول به زودی دست خواهد کشید.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا