گام فرهنگی جدید اپل استور : ترویج کتاب و کتابخوانی!

پس از مدت ها دلتنگی و انتظار عاشقانه، بالاخره اپل زحمت کشید و لطف کرد ویژگی ارسال هدیه کتاب الکترونیکی به عنوان کادو در iBookstore رو به ما بخشید. این بخش در جایی در آیتیونز، درست در جایی که کاربران نمی توانستند کتاب های مورد علاقه شان را برای دوستان و معشوقان خود [هر کس که دوستش داشته باشید میشه معشوق یه وخت فکر بد نکنید، تسبیحم کو؟ کی برش داشته؟] بفرستند قرار گرفته، و اکنون به همراه ویژگی موزیک، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی وجود دارد.

ibookstore
این قابلیت که در سال 2010، و این موقع ها بود رونمایی شد، موجب می شود تا امکانش رو داشته باشید تا آیتم های دیجیتالی را این بار همراه با کتاب ها با همان طراحی به دیگران نیز پیشنهاد دهید یا به عنوان هدیه برایشان ارسال کنید. حالا زمانش هم آنقدر ها اهمیت نداره اما شما می تونید هر یک رو برای زمان مشخصی [تولد، عید نوروز و …] برنامه ریزی کنید و برای این افراد بفرستید

حالا یک گزینه ای هم که برای کاربران آیپدی و آیفونی به صورت اولتیماتوم موجود هست، به نظر می رسد تا یک فیلد به نام “Today” رو درست در زیر “Send Gift” در دست داشته باشند که به وسیله آن بتوانند تاریخ تعیین شده رو خیلی قبل تر از این که کار به جاهایی باریک بکشه اکی کنند.

همانطوری هم که شما بزرگواران در بالا ملاحظه می فرمائید، میشه پیام هایی را هم علاوه بر خود محتوای پیوستی به دوستانتان ارسال کنید.
اما متاسفانه انگاری که دوباره یک جای کار میلنگه، چرا که شما فقط و فقط میتونید کتاب ها را به کاربرانی بفرستید که در کشور شما [یا به عبارتی دیگر در حال استفاده از نسخه محلی آیتونز استور] شما هستند، ارسال کنید که این یعنی هیچی! فکر <3 آن ور آبی هم نباشید… :دی

منبع : MacLife

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا