فروشگاه اپل (اپل استور) در استانبول ترکیه + تصاویر

با گشایش اولین فروشگاه محصولات اپل در ترکیه و در شهر استانبول که در شنبه آینده انجام خواهد گرفت، اپل Steve Cano ، نایب رییس تحقیقات خرده فروشی خود را به استانبول فرستاد تا وی ساختار معماری فوق العاده و طراحی این ساختمان را به مطبوعات نشان دهد.

عکس فروشگاه اپل در شهر استانبول

استانبول

با اینکه مدیر ارشد، Tim Cook و رییس جمهور ترکیه، عبدالله گل در این مراسم حضور نداشتند اما نمی‎توان اهمیت 424 امین فروشگاه اپل را نادیده گرفت. اگر دنبال فعالیت های خرده فروشی اپل باشید باید با ظاهر و چگونگی مکان فروشگاه‎های بزرگ اپل آشنا باشید که معمولا شبیه به معابدی هستند که مریدان اپل در آنجا محصولات فوق العاده اپل را ستایش می‎کنند.

اما همانند فروشگاه دوباره طراحی شده استانفورد 2 در شمال کالیفرنیا، اپل زبان طراحی جدیدی برای مکان ساخت و ساز خود اخذ کرده است که در آن روی ظاهر 100% شیشه بدون قاب همراه با فضاهای باز بسیار که به مراجعه‎کنندگان این احساس را می‎دهد که جزوی از فضای اطراف هستند، تمرکز شده است.

فروشگاه جدید در استانبول از همین رویه پیروی کرده است و برای ستایش کار اپل باید عکس‎های این ساختمان را ببینید…

این ساختمان در شمال مرکز خرید چندکاره Zorlu به وسعت 20000 فوت مربع قرار دارد که خارج آن تماما شیشه‎ای است و به عنوان مثال می‎توانید از عکس کاربر اینستاگرام orbaygumus استفاده کنید.

از مواد شیشه‎ای خاصی استفاده شده تا از تمام نور خورشید استفاده شود. مسئله جالب این است که میزان شیشه استفاده شده در استانبول از همه فروشگاه‎های قبلی اپل بیشتر است.

و در اینجا عکس رسمی این فروشگاه در مرکز Zorlu که به نمایندگان ترکیه ایمیل شده است، قرار دارد.

استانبول

به نظر من شبیه Mac mini فوق العاده بزرگ است.

لوگوی بسیار بزرگ اپل از آپارتمان های بلند اطراف قابل دیدن است. برای کسانی که تعجب کرده‎اند باید ذکر کنیم  که سقف از شیشه monolithic است و با حوضی آبی احاطه شده است که دیوار های شیشه ای را از عابران پیاده اطراف دور نگه میدارد.

Cano گفته است که 100 نفر از کارمندان در سال گذشته تحت آموزش بوده‎اند.

Gary Allen از AppleStore فروشگاه را اینگونه توصیف کرده است: اولین پنت‎هاوس مستطیل شکل که از 4 طبقه و یک سقف ساخته شده است.

بخش های فروشگاه از میدان عمومی قابل دید است. دو راه پله شیشه‎ای این فروشگاه نیز از طریق قاب‎های شیشه ای که هر یک از پله ها روی هم قرار گرفته و در کنار هر طبقه هستند قابل مشاهده است.

یک راه پله از محل پایین عمومی به پایین محل پشتی پایین می‎رود. و قسمتی که با میدان عمومی هم‎سطح است توسط فواره آبی که از سنگ سیاه ساخته شده، احاطه شده است. آب از قسمت گوشه فواره با افکت بی‎نهایت پمپاژ می‎شود.

قسمت داخلی نیز همانند قسمت خارجی بسیار زیباست، در عکس‎های سایت های AppleToolbox و DonanimHaber و iPhoneTurka نیز این موضوع تایید می‎شود.

استانبول

استانبول

استانبول

استانبول

قسمت های مختلف اپل استور استانبول

این فروشگاه بر اساس فعالیت های مختلف به چندین قسمت تقسیم شده است مانند طبقه اتاق خانواده. همچنین دارای Genius Bar دوگانه است.

استانبول

استانبول

با توجه به Cano، اپل کارهای دیگری نیز در ترکیه انجام خواهد داد.

شایعه شده که این سازمان، 4 فروشگاه دیگر تا پایان سال 2015 در این کشور باز خواهد کرد، که یکی در قسمت آسیایی استانبول در محله فروش Akasya و دیگری در ماه های آینده دوباره در استانبول باز خواهد شد.

سایت فروش اپل تایید کرده که این فروشگاه از شنبه، 05 آوريل از ساعت 10 صبح باز خواهد بود و مثل گذشته در گشایش این فروشگاه 4500 تی‎شرت اهدا خواهد شد.

در عکس زیر Cano در معرفی مطبوعاتی که دو روز پیش بود دیده می‎شود.

استانبول

علاوه بر اولین، فروشگاه خرده‎فروشی اپل در استامبول ، سازنده آیفون در این کشور Apple Store اینترنتی را قرار داده که هم App Store و هم iTunes تا مدتی در این کشور در دسترس خواهد بود.

آیفون در استانبول گران است

با توجه به قوانین محلی ترکیه در مورد کاهش ارزش پول ترکیه نسبت به دلار آمریکا، 74 میلیون ساکن این کشور گران‎ترین وسایل اپل در دنیا را دارند. برای مثال آیفون 5s بدون تخفیف در ترکیه به قیمت بالای 960 دلار عرضه می‎شود که این قیمت 300 دلار بیشتر از قیمت عرضه شده در آمریکا است.

به هرحال آیا فروشگاه اپل در مرکز Zorlu را دوست دارید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا