ساعت جدید اپل

اپل برای استفاده از طرح ساعت سوئیس ریل 21 میلیون دلار جریمه میدهد!

به گزارش خبرگداری سوئیس دیلی ، شرکت اپل ، غول تکنولوزی آمریکا برای استفاده بی اجازه از طرح ساعت ملی سوئیس ریل 21 میلیون دلار جریمه می دهد. یعنی در حدود 63 ملیارد تومان به تاریخ 22 آبان البته :دی !

ساعت ماندین ساعت خوبی ست ، ولی فکر میکنم اپل به تنهایی میتوانست کمی نو آوری داشته باشد و یک کار بهتر از خودش ارائه دهد و چند میلیون دلاری را هم ذخیره کند. بیاید دقیق تر حساب کنیم … اگر در نظر بگیرید که 210 میلیون دستگاه اپل به سمت iOS 6 بروند ، این رقم 21 میلیون دلاری تقریبا معادل با 10 سنت برای هر دستگاه می شود. البته شرایط دقیق پرداخت آن  از طرف دادگاه حقوقی اعلام نشده است.

اپل ساعت سویس ریل

یکی از مدیران داخلی این کمپانی در ماه سپتامبر گفت که ما بیشتر به دنبال شفاف سازی بودیم که یک کمپانی مثل اپل چرا و چگونه توانسته بود که از طرح ما استفاده کند تا به دست آوردن پول! او گفت: ” برای ما یک افتخار است که یک برند به بزرگی اپل از طراحی محصولات ما استفاده می کند.”

خالق ساعت اپل

طرح این ساعت توسط مهندس سوئیسی ، “هانس هیلکیفایر” در سال 1944 خلق شده بود و هنوز جزو اموال کمپانی SBB است و هنوز در شعبه های فروش SBB استفاده می شود.

امیدواریم که این خبر کمپانی آلمانی براون را نیز مشتاق به گرفتن جریمه از اپل برای کپی کردن واضح از ماشین حساب هایشان در ماشین حساب اصلی iOS نکند.

ماشین حساب اپل آیفون

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا