مذاکرات اپل برای کاهش هزینه تراکنش پرداخت با موبایل

آنطور که گزارش شده  , اپل در راستای “ابتکار پرداختی”  با تعداد زیادی از صادر کنندگان کارت های اعتباری به منظور کاهش هزینه تراکنش های کارت های اعتباری بر سر میز مذاکره نشسته است . بر اساس اظهارات  سازمان Bank Innovation   یا نو آوری های بانکی , اپل با شرکت های American Express , JP Morgan Chase , Citigroup, Capital One  و Bank Of America  به توافق رسیده است .

in_app_purchase_icon-250x250

بانک ها پذیرفته اند تا تمام تراکنش های اپل به عنوان “خرید حضوری” تلقی شود , کارمزدی که کم میشود مشابه کارمزدی است که تراکنش های حضوری با خرید مشتری در یک فروشگاه معمولی صورت میپذیرد . به طور معمول و به دلایل امنیتی برای تراکنش های آنلاین کارمزد “پرداخت غیر حضوری” حساب میشود .همچنین اپل موفق شده بر روی  هزینه کارمزد تراکنش های خود که به حضوری تبدیل شده اند نیز تخفیف بگیرد و هزینه های خود را بیش از پیش کاهش دهد .

بر اساس گفته های منابع مطلع از محتوای مذاکرات ,  اپل موفق شده تا پایه نرخ ” تراکنش های حضوری ” را 15 تا 25 واحد کاهش دهد . تخفیف های معمول ” پرداخت های حضوری ” که شبکه های بانکی و صادر کنندگان کارت ها را شامل شده اما توسط شبکه های بانکی تعیین می شوند , حدود 1.5 درصد هستند , که به این معنی است که اپل حدود 10 درصد تخفیف روی مبلغ پرداختی خود برای کارمزد پردازش بانکی دریافت خواهد کرد . در 3 ماهه پایانی سال گذشته اپل از طریق سرویس   iTunes به 4.5 میلیارد دلار درآمد دست یافته است . با این وجود اپل طی مذاکرات خود با بانک ها حداقل 27 میلیون دلار در هزینه ها صرفه جویی خواهد کرد . البته پس از آغاز به کار سیاست پرداخت جدید اپل در آینده  انتظار درآمد بیشتری نیز می رود .

 

بر اساس گزارشات , اپل با تضمین امنیت تراکنش های خود با استفاده از تراشه NFC که قادر است مکان و هویت پرداخت کننده را مشخص میکند ,  توانسته به این نرخ های پایین دست یابد  . علاوه بر بستن قرار داد هایی با شرکت های مالی متعدد , اپل توانسته با شرکت های بزرگ کارت های اعتباری از جمله MasterCard  و Visa  و American Express به توافقاتی دست یابد , و همچنین فروشندگان محصولات را از سیاست جدید پرداخت خود آگاه نموده است .

شایعه شده است که سرویس جدید پرداخت اپل دارندگان آیفون را قادر میسازد تا با دستگاه خود پرداخت های آنلاین و حضوری را به انجام برسانند , احتمالا این کار با اتصال سرویس کارت اعتباری با اکانتآیتونز  اپل ممکن می شود . انتظار می رود اپل سرویس جدید پرداخت خود را معرفی نماید .

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا