اپل قصد خرید ماهواره ارتباطی بوئینگ را دارد

به گزارش رویتر، اپل در میان کمپانی‎های تکنولوژی قرار دارد که امسال بوئینگ به دنبال بستن قرارداد با آن‎ها برای ساخت یک ماهواره ارتباطی با توان عملیاتی بالا است.

1

نایب رییس توسعه تجاری و استراتژیست ارشد شبکه بوئینگ و سیستم‎های فضایی یعنی جناب آقای جیم سمپسون (Jim Simpson) به رویترز اعلام نکرد که کدام یک از شرکت‎های تکنولوژی به دنبال بستن قرارداد هستند، ولی اعلام کرد که کمپانی‎های بزرگ تکنولوژی تمایل دارند دسترسی به اینترنت را در سراسر دنیا توسعه دهند.

در این گزارش، رویترز نام شرکت اپل را به همراه گوگل، آمازون و فیسبوک در میان شرکت‎های بالقوه ای که به دنبال خرید ماهواره‎های ارتباطی هستند قرار می دهد.

سیمپسون اعلام کرد که دلیل اینکه کمپانی‎های تکنولوژی به دنبال این هستند، که برای ارائه اینترنت به 70 درصد دیگر جهان که فاقد این امکان هستند، ماهواره‎های ارتباطی خریداری کنند این است که با این کار مشتریان جدیدی برای فروش محصولات خود پیدا می‎کنند.

هزینه ساخت یک ماهواره ممکن است برای غول های تکنولوژی هضمش سخت باشد، بنابراین بستن قرارداد با بوئینگ می‎تواند مشکلات اولیه ساخت و نگهداری را در این کمپانی متمرکز بر امور هوا-فضا نگه دارد. بوئینگ همچنین دارای زیرساختارهایی است که اجازه چرخیدن ماهواره حول مدار زمین را می‎دهد.

سیمپسون به رویترز اعلام کرد که چالش این پروژه کاهش هزینه‎های این ارتباطات ماهواره ای به نحوی است که بیشتر با “هزینه‎های روی زمین” مطابقت داشته باشد.

غول اینترنت یعنی شرکت گوگل با قراردادن یک سرمایه یک میلیارد دلاری به همراه یک شرکت غول پیکر سرمایه گذاری یعنی Fidelity Investments در حال حاضر پیشروی به سمت ماهواره‎ها را شروع کرده است. الون ماسک (Elon Musk) که گرداننده کمپانی سرمایه گذاری مذکور است قبلا گفته بوده است که به دنبال ساخت یک سیستم تشکیل شده از 4 هزار ماهواره در سطح پایین مدار زمین است تا یک نوع ارتباط جهانی اینترنت در تمامی کشورها به وجود آورد.

همانطور که اپل به دنبال این است که ارائه سرویس‎های برپایه اینترنت خود را نظیر iCloud, iTunes و the App Storeتوسعه دهد، در اختیار داشتن بازار اینترنت در بازارهای (کشورهای) در حال توسعه نیز می‎تواند به معنی تجارت بزرگی (با منفعت زیاد) باشد.

هنوز در رابطه با اینکه بستن قرارداد با بوئینگ چه قیمتی خواهد داشت و انجام آن چه موقع اعلام می‎شود، خبری نیست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا