دلیل اپل برای تغییر FREE به GET در اپ استور

شرکت اپل امروز واژه ‘FREE’ برای برنامه های رایگان را به واژه ‘GET’  در آپ استور و مک آپ استور تغییر داد . به نظر می رسد این تغییر در سراسر جهان اتفاق افتاده است بنابرین اگر با این اتفاق مواجه شدید برنامه را دانلود کنید زیرا اتفاقی  چندان مهمی نیست و مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

بعضی وقت ها شرکت اپل کارهایی می کند که باعث به فکر فرو رفتن همه ما می شود و قطعا این اتفاق یکی از آن کارها محسوب می شود. می دانید که رایگان همیشه به معنای رایگان واقعی نیست بلکه فرصتی برای سواستفاده برنامه نویسان است که دانلود برنامه را رایگان قرار دهند در حالیکه این برنامه برای اجرا نیاز به پرداخت های درون برنامه ای داشته باشد . به همین دلیل هم اپل برای برنامه هایی که هیچ پرداخت درون برنامه ای خاصی ندارد فقط دکمه دانلود را نوشته است.

GET-app-store

چیزی که اپل در سر دارد فقط به منظور رو راست بودن با مشتریان نیست بلکه کمیسیون های فدرال تجارت نیز این را خواسته بود زیرا گفته می شود چندی پیش فشارهایی از سمت اتحادیه اروپا و کمیسیون فدرال تجارت بر این تغییر اعمال شده است  و مربوط به نرم افزارهایی با پرداخت درون برنامه ای است که شرکت اپل به دنبال مناسب ترین راه برای عرضه و بازاریابی این برنامه ها می باشد.

در ماه سمپتامبر اتحادیه اروپا از تولید کنندگان و برنامه نویساتن پلت فرم ها درخواست کرد که دیگر از عبارت رایگان برای برنامه های خود استفاده نکنند اما مشخص نبود که آیا این موضوع به شرکت های آمریکایی اپل و یا شرکت گوکل هم مربوط می شود یا نه ؛ اما حالا می بینیم اپل نیز می خواهد از این دستور پیروی کند.

مطمئن باشید این کار فقط به منظور دور شدن از حاشیه ها صورت گرفته شده است و شما هنوز هم می توانید برنامه ها را به صورت رایگان دریافت کنید و تغییری در قیمت آن ها نیز رخ نداده است.

این اولین باری نیست که اپل در صفحه مربوط به آپ استور تغییراتی را اعمال می کند ، قبلا هم این شرکت تغییری را اعمال کرد که طی آن در صفحه مربوط به دانلود هر برنامه به کاربردها و ضرورت داشتن این برنامه پرداخت و حتی در مورد برنامه های رایگان نیز سعی کرد کاربران را ترغیب به دانلود نماید.

هرچند که شاید حذف کلمه رایگان از برنامه هایی که دارای پرداخت درون برنامه ای هستند نوعی رو راست بودن و راه مناسبی باشد ولی ممکن است آمار دانلود را برای مدتی تا جا افتادن این تغییر پایین بیاورد.

redmondpie

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا