از بین بردن دکمه‎ی Home آیفون با یکپارچه سازی اسکن اثر انگشت

علاوه بر حذف نوار‎های ناخوشایند پلاستیکی آنتن در پشت آیفون‎های آینده، این گوشی‎های همچنین بدون نیاز به بزرگ کردن کل دستگاه صفحات نمایش بزرگتری خواهند داشت که اینکار با اضافه کردن یک دکمه‎ی مجازی Home به همراه سنسور‎های Touch ID درست در صفحه‎‎ی نمایش آن‎ها صورت خواهد گرفت.

iPhone-6-space-gray-Touch-ID

 

نه تنها چنین چیزی باعث حذف یک “گودی” در انتهای آیفون می‎شود بلکه این شرکت در حال حاضر در حال توسعه‎ی تکنولوژی است که انجام آن توسط گزارشی توسط مجله‎ی تایوانی DigiTimes در روز دوشنبه ادعا شد.

به دنبال رسیدن به هدف نازک بودن، اپل یکپارچگی درایور صفحه‎ی نمایش و لمسی (TDDI) را براساس یک تراشه‎ی توسعه یافته در داخل خود شرکت، به دست آورده است. طبق منابع موجود در صنعت طراحی مدار یکپارچه‎ی تایوان، بدین طریق سنسور‎‏‏‎های اثر انگشت در خود صفحه‎ی نمایش یکپارچه می‎شود.

در مقاله‎ی این مجله چنین آورده شده است که “طراحی یکپارچه در طراحی‎های آیفون آتی لحاظ خواهد شد، یعنی مدل‎هایی با صفحات نمایش فوق العاده نازک و فوق العاده باریک، و با یک طراحی کاملا تخت که دکمه‎ی Home را حذف خواهد کرد.”

اگر یک “طراحی تخت کامل” در رابطه با حذف دکمه‎ی Home باشد، اپل آن را می‎توانید با یک دکمه‎ی مجازی Home نظیر برخی گوشی‎های آندرویدی تعویض کند.
ساعت اپل در حال حاضر دارای سنسور‎هایی است که در صفحه‎ی نمایش یکپارچه شده اند.

گوشی‎های‘iPhone 6s’ و ‘iPhone 6s Plus’ گفته می‎شود نیز دارای قابلیت Force Touch می‎باشند.

این کمپانی می‎تواند این سنسور‎های فشاری را یا زیر لایه‎ی نور پشتی پنل لمسی یا بین دورترین بخش حفاظتی از صفحه‎ی نمایش و در پنل لمسی خود گوشی.

Ming-Chi Kuo یکی از آنالیزور‎های KGI Securities که در رابطه با پیش بینی برنامه‎های اپل سابقه‎ای درخشان دارد، پیش بینی کرده است که گوشی‎های بعدی این

شرکت به نسبت نسل فعلی آیفون به علت قابلیت Force Touch، 0.2 میلی متر ضخیم تر خواهند بود.

علاوه بر اینکه صفحه‎ی نمایش آیفون نسل بعدی با Touch ID یکپارچگی دارد، یک اپلیکیشن مختص به اپل که ما قبلا در رابطه با آن نوشته‎ایم که اشاره به ظاهر بی نقص تر این گوشی بدون وجود نوار‎های آنتن در پشت دارد، امواج رادیویی جدیدی نیز در گوشی دریافت خواهد شد که این را مدیون آلیاژ متالیک دوستانه‎ای که این شرکت اختراع کرده است، می‎باشد.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.