آیا اپل اپلیکیشن اختصاصی “HomeKit” را در iOS 10 لحاظ خواهد کرد؟

اگر یکی از کاربران محصولات اپل محسوب می‎شوید، عاقلانه است که انتظار داشته باشید سیستم‎عامل iOS 10 شهریور ماه امسال همراه با عرضه‎ی گوشی‎های Apple iPhone 7 و Apple iPhone 7 Plus معرفی شود. بر اساس گزارشی که این هفته منتشر شد، یکی از قابلیت‎هایی که در نسخه‎ی iOS 10 وجود خواهد داشت اپلیکیشن اختصاصی HomeKit (بسته‎ی خانگی) است که در اختیار کاربران قرار می‎گیرد و احتمالاً نام آن “Home” خواهد بود.

homekit-logo

HomeKit که در کنفرانس جهانی توسعه‎دهندگان اپل در سال 2014 برگزار شد به آن دسته از افرادی که آیفون و آی‎پد دارند اجازه می‎دهد که از راه دور چراغ‎ها، سنسورهای دود، قفل‎ها، دماسنج‎ها، تلویزیون‎ها و سایر دستگاه‎هایی که در یک خانه قرار دارند را کنترل کنند. شهریور ماه سال قبل، اپل درخواست یک علامت‎ تجاری برای یک آیکون HomeKit کرد که امکان استفاده از آن برای یک اپلیکیشن اختصاصی وجود دارد که توسط آن کاربران iOS بتوانند تمامی اپلیکیشن‎های گوناگون HomeKit خود را کنترل کنند. در حال حاضر، آن دسته از افرادی که از بسته‎ی خانگی استفاده می‎کنند بایستی از اپلیکیشن محصولات گوناگون یا یک اپلیکیشن شخص ثالث به منظور کنترل دستگاه‎های مختلف درون خانه‎ی خود استفاده کنند. جدا از کاربرد این اپلیکیشن برای ایجاد راحتی، این اپلیکیشن می‎تواند این تصور را ایجاد کند که حتی زمانی که خانه خالی است، شخصی در آن زندگی می‎کند. چنین چیزی می‎تواند باعث ترساندن دزدان و مجرمینی شود که قصد دستبرد و ورود به خانه را دارند.

یکی از کارکنان اپل که در بخش بازاریابی این شرکت کار می‎کند زمانی که در حال نوشتن نقد محصولات برای وب‎‌سایت آمازون بود، اهداف اپل را فاش کرد. در این نقد، کارمند بخش بازاریابی اپل که هویت آن توسط سایت MacRumors تایید شده است، در رابطه با اپلیکیشن‎های مختلف شخص ثالث خانه‎ی هوشمند (Smart Home) نوشت و اضافه کرد “نسل بعدی iOS که پاییز امسال عرضه می‎شود دارای یک اپلیکیشن مجزای HomeKit نیز خواهد بود.”

در نوشته‎های او این چنین آمده است “از آنجایی که من در حال کار کردن در بخش بازاریابی اپل هستم، شاهد دستگاه‎های خانه‎ی هوشمند بسیاری هستیم، به خصوص محصولاتی که قصد یکپارچه شدن با بسته‎ی خانگی iOS را دارند…اپلیکیشن‎های شخص ثالث فراوانی، اکثراً رایگان، وجود دارند که امکان کنترل و سفارشی‎سازی بسیاری از دستگاه‎های خانه‎ی هوشمند را فراهم می‎کنند. “Yonomi” اپلیکیشن رایگانی است که من از آن اغلب اوقات استفاده می‎کنم، “Home” اپلیکیشن دیگری است که 14.99 دلار قیمت دارد. هر دوی آن‎ها از دستگاه‎های زیادی پشتیبانی می‎کنند و روزانه تعداد دستگاه‎های بیشتری به آن‎ها اضافه می‎شود (از جمله اسپیکر “Echo” آمازون). نسخه‎ی بعدی iOS که پاییز امسال عرضه می‎شود دارای یک اپلیکیشن مستقل “بسته‎ی خانگی” نیز خواهد بود.”

جنبش خانه‎ی هوشمند برای اینکه شما بتوانید به سیری (Siri) یا Google Now بگویید که می‎خواهید بخوابید و در نتیجه قفل‎ها و زنگ خطرهای خانه فعال شوند، دمای ترموستات کم یا زیاد و برق‎ها خاموش شود، راه درازی را باید طی کند. یک اپلیکیشن اختصاصی iOS گامی به جلو به سمت آن هدف خواهد بود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.