اپل ، برترین تولید کننده گوشی های هوشمند در سه ماهه اول 2015

در سال های اخیر اپل به یکی از برترین فروشندگان گوشی های هوشمند در چین تبدیل شده است . این بار می خواهیم اطلاعات و آماری را از IDC در اختیار شما قرار دهیم . این آمار به شما در شناسایی برترین تولیدکنندگان گوشی کمک خواهد کرد . همچنین درباره تولیدکنندگانی که بازار رو به رشد یا رو به افولی دارند یک دید عمیق تر و بهتر به شما خواهد داد .

در سه ماهه اول امسال ، اپل با ارائه گوشی های با صفحه نمایش بزرگ یعنی آیفون 6 و آیفون 6 پلاس رشد زیادی در بازار فروش داشت . در نهایت این شرکت ، سهم اول بازار گوشی های هوشمند با 14.7 درصد را از ان خود کرد . اپل 14.5 میلیون واحد از محصولات خود را به کشور چین حمل کرد . این میزان نسبت به سال گذشته یک رشد 62 درصدی داشته است . با این حال کماکان اپل با یک درصد سهم بیشتر نسبت به زیائومی بازار چین را در اختیار دارد . این تولید کننده نوظهور 13.7% از بازارگوشی های هوشمند چین را در دست گرفته است . این شرکت از ماه ژانویه تا مارس 13.5 میلیون واحد از گوشی های خود را به بازار عرضه کرده است .

هوآوی با عرضه 11.2 میلیون گوشی ، رتبه سوم بازار چین را در اختیار دارد . در سه ماهه اول سال 2015 ، سهم این شرکت از بازار فروش گوشی های هوشمند 11.2% می باشد .

سامسونگ در یک سقوط بی سابقه ، از رتبه یک برترین فروشندگان بازار چین در سه ماه اول سال 2014 به رتبه چهارم در سال 2015 دست یافت . سامسونگ در سه ماهه اول سال 2014 میزان 20.5 میلیون واحد از گوشی های هوشمند خود را به بازار عرضه کرد . با این میزان یک سهم %19.9 از بازار را در اختیار گرفت . می توان گفت که این شرکت با عرضه 9.6 میلیون گوشی در سه ماهه اول امسال ،یک کاهش 53% نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته داشته است . در حال حاضر سهم این شرکت از بازار فروش گوشی های هوشمند در چین حدود 9.7 درصد می باشد .

این لیست با قرار گرفتن لنوو در جایگاه پنجم تکمیل شد . این شرکت نسبت به سال گذشته حدود 25 % از میزان عرضه محصولات خود را به بازار کاهش داده است . این رقم یعنی از 10.5 میلیون گوشی در سال 2014 به 8.5 میلیون در سال 2015 رسیده است . این مضوع سهم بازار شرکت لنوو را از 10.2 % به 8.3 % نسبت به دوره مشابه سال گذشته تغییر داده است .

بطور کلی در سه ماهه اول سال 2015 ، حدود 98.8 میلیون گوشی وارد بازار چین شده است . این میزان یک کاهش 4.3 درصدی نسبت به سه ماهه اول سال 2014 داشته است . این در حالی است که سال گذشته این رقم 103.2 میلیون واحد بود .

در حال حاضر ، حدود 90 % از چینی ها از گوشی های هوشمند استفاده می کنند . برخی از تحلیلگران انتظار دارند که درصد زیادی از این افراد به استفاده از گوشی های هوشمند با مشخصات فنی بالا روی آورند . به نظر می رسد گوشی آیفون 6 که جزو گوشی های رده بالاست ، اولین گوشی است که این شرایط را در اختیار دارد . در حال حاضر اپل در چین ، فروش بسیار بیشتری نسبت به میزان فروش آن در امریکا دارد .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا