اندازه ماکزیمم یک برنامه اپل تی وی به 200 مگابایت است

اندازه ماکزیمم یک برنامه اپل تی وی به 200 مگابایت محدود شده است ، برنامه ها باید تمامی داده ها را در آیکلاد ذخیره کنند

جالب است که ما هیچ بازی بزرگ triple-A ای در بخشی از دموی اپلیکشن های نصبی اپل تی وی که امروز به نمایش گذاشته شد ندیده ایم.

و حالا دلیل این موضوع روشن شده است: بازی های سه گانه و چندگیگابایتی آیفون و آیپد مانند Blade trilogy ، Asphalt 8 و خیلی برنامه های دیگر حق حضور در اپل تی وی را ندارند زیرا برنامه آن باید در 200 مگابایت محدود شود.

Apple-TV-4-remote-in-hand
این به این معنـــی است که ویژگی های مثبتی مانند طراحی جدید یا جهانی شدن دستگاه این را می طلبد که یک نگاه جدید به آپ استور انداخته شود ، این نشان می دهد که اپل می خواهد موقعیت جعبه جادویی جدید خود را به عنوان یک دستگاه بازی در اتاق نشیمن حفظ کند و جای کنسول های بازی معمول را بگیرد.

اپل به تازگی پستی تحت عنوان “راهنمای برنامه نویسی tvOS، ” منتشر کرده است و گفته است که اپل تی وی جدید فاقد محل ذخیره سازی برای برنامه ها است و حداکثر برنامه ای که تحمل می کند 200 مگابایت می باشد.

این یک تصمیم عجیب غریب است ، با توجه به این که حداکثر سایز برنامه در آیفون و آیپد جدید از 2 به 4 گیگابایت افزایش یافته است . محدودیت نرم ازافزاری به 200 مگابایت برای اپل تی وی جدید با دو فضای ذخیره سازی 32 و 64 گیگابایتی که از 8 گیگابایت نسل قبلی ارتقا یافته است خیلی عجیب است.

اپل هشدار داده است که ” هر برنامه ای که فراتر از 200 مگابایت باید نیاز به پک شدن دارد تا وارد مرحله لود شدن برروی دموی منبع شود.”

خوشبختانه ، یکی از ابتکار های برنامه ها در آی او اس 9 فراهم کردن کیت توسعه دهنده است که اجازه می دهد برنامه هایی برای قرار گیری در دموی منبع طراحی شود.

On-demand resource یا منابع دمو محتوای برنامه‌هایی هستند که در آپ استور وجود دارند و جدا از چیزی است که شما دانلود می کنید.

برای مثال ، یک بازی دارای یک سری محتوای پشت صحنه است که در سیستم عامل ذخیره می شود تا دانلود و ذخیره سازی را مدیریت می کند.

همانطور که فهمیدید برنامه ها یک سری موارد اضافی از منبع را دانلود می کنند ، tvOS ممکن است از طریق چرخه های چندگانه راه اندازی و دسترسی سریع تر آن ها را ذخیره کند ولی بیشتر گفته شده که آن را حذف می کند تا کم تر فضای ذخیره سازی اشغال شود.در این متن نوشته شده است که ” هیچ محل همیشگی برای ذخیره سازی برنامه ها در اپل تی وی وجود ندارد.”این به این معنی است که هربرنامه ای که برای اپل تی وی توسعه یافت باید قادر باشد داده ها را در آیکلاد ذخیره کند و راهی برای بازیبای سریع آن ها فراهم آورد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا