پورت صوتی نوری در تلویزیون جدید اپل دیده نمی‌شود

تلویزیون جدید اپل فاقد پورت صوتی نوری است ولی با تکنولوژی Dolby Digital Plus 7.1 آن را جبران می‎کند

اگر شما از آن دست افرادی هستید که برای لذت بردن از یک صدای کاملا شفاف در سیستم استریوی خانه‎ی خود به تهیه‎ی یک جک صوتی اعتماد می‎کنید، در رابطه با تلویزیون اپل با یک ناامیدی بزرگ روبرو می‎شوید چون این دستگاه دیگر دارای یک پورت صوتی نوری در بخش پشتی خود نمی‎باشد.

آنطور که از صفحه‎ی وب مشخصات فنی سایت اپل برای تلویزیون جدید اپل بر می‎آید، هم صدا و هم تصویر حالا از طریق کابل HDMI به صورت انحصاری، فرستاده می‎شود.
چنین تغییری باعث می‎شود عشق صداهایی که در بازار به دنبال خرید تلویزیون اپل نسل چهارم هستند با دو گزینه روبرو شوند.

1.Apple-TV-Movies-Big-Bang-Theory-001

آن‎ها می‎توانند

A) دستگاه را به یک گیرنده‎ی Hi-Fi متصل کنند و سپس صدا را به اسپیکر‎ها هدایت کنند و تصویر را به یک گیرنده‎ی تلویزیونی، یا
B) از ابزار بی سیم AirPlay و AirPort Express اپل استفاده کنید، که دارای دو خروجی صوتی نوری می‎باشند تا از طریق آن‎ها صدا به سیستم سینمای خانگی آن‎ها فرستاده شود.

روی دیگر سکه این است که دستگاه گیرنده‎ی دیجیتالی نسل چهارم اپل از طریق HDMI 1.4 از تکنولوژی صدای Dolby Digital Plus 7.1 پشتیبانی می‎کند، یک تغییر بارز به نسبت Dolby Digital 5.1 که در نسل سابق دیده می‎شد.

تصویر زیر نشان دهنده‎ی پورت‎ها و اینترفیس‎هایی است که در بخش پشتی تلویزیون جدید اپل دیده می‎شود.

2.Apple-TV-4-ports-and-interfaces-back-001

و حالا آن‎ها را در تصویر زیر با نسل سوم تلویزیون اپل مقایسه کنید.

3.Apple-TV-3-ports-and-interfaces-back-001

به وضوح می‎توانید مشاهده کنید که پورت صوتی نوری در دستگاه جدید دیده نمی‎شود.

ما یک سری مزیت و تغییر دیگر را نیز کشف کرده‎ایم.

به عنوان مثال، تلویزیون جدید اپل دارای دو گیگابایت رم است، همانند با iPad Air 2 و دو برابر میزان رم آیفون 6 و آیفون 6 پلاس.

حداکثر اندازه‎ی یک اپلیکیشن تلویزیون اپل به 200 مگابایت محدود می‎شود و اپلیکیشن‎ها و بازی‎های شخص ثالت باید تمامی داده‎ها را در iCloud طبق گفته‎ی اپل باید ذخیره کنند. مورد بعدی اینکه، کنترل از راه دور جدید Siri در 8 کشور فقط به 5 زبان موجود است.

و مورد دیگر که آخرین مورد نباید باشد، این است که این دستگاه دیجیتالی تایید شده است که دارای سخت افزاری است که قادر به پشتیبانی از ویدیو‎های 4k است ولی خروجی ویدیوی 4k به نظر می‎رسد در نرم افزار توسط اپل غیرفعال شده است.

قیمت تلویزیون جدید اپل از 149 دلار شروع و از اواخر ماه مهر به بازار خواهد آمد.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا