دسته‌ها
اخبار تکنولوژی

یکپارچه کردن پد‎های شارژ بیسیم ساعت اپل

سایت 9to5Mac روز پنجشنبه گزارش داد که کمپانی اپل سیاست مربوط به برنامه‎ی مجوز دهی به محصولات “ساخته شده برای ساعت اپل” را تغییر داده است و حالا به شرکت‎های سازنده‎ی لوازم جانبی اجازه می‎دهد به طور مستقیم پد‎های شارژ را به عنوان بخشی از پایه‎های نگه دارنده‎ی ساعت اپل قرار دهند.

1.1.1
در حال حاضر، پایه‎های نگهدارنده‎ی ساعت اپل نمی‎توانند پد‎های شارژ داشته باشند، به عنوان مثال پایه‎هایی نظیر پایه‎ی نگه دارنده‎ی HiRise کمپانی Twelve South برای ساعت اپل به طور معمول دارای شکافی است که کاربران درون آن باید خودشان پد شارژی که به همراه ساعت اپل عرضه می‎شود را قرار دهند.

در نتیجه، محصول فعلی پایه‎ها و نگهدارنده‎های ساعت اپل تجربه‎ای در اختیار کاربر می‎گذارند که حداکثر بهینه بودن را با خود به همراه ندارد چون کاربران نمی‎توانند با باز کردن بسته بندی لوازم جانبی که خریداری می‎کنند فورا از آن شروع به استفاده کنند. یک مثال خوب، همانطور که اشاره شد، پایه‎ی نگه دارنده‎ی HiRise کمپانی Twelve South برای ساعت اپل است که بررسی آن را در این لینک می‎توانید بخوانید.

2.2.2

همانطور که در این تصاویر نشان داده شده است، در فرآیند نصب این لوازم جانبی شما باید کابل شارژ ساعت اپل را در شکافی که در پشت پد پشتیبان قرار گرفته است قرار دهید و سپس آن را در جای خود محکم کنید تا بعد از آن بتوانید از شارژر خود استفاده کنید،وجود این شکاف‎ها ظاهری زشت به این پایه‎ها یا نگهدارنده‎های ساعت اپل می‎دهد ولی این تنها راه موجود بوده است.

3.3.3

خوب همانطور که مشخص است چنین فرآیند نصبی، چیزی نیست که یک شخص معمولی فورا متوجه‎ی آن شود و یقینا لذت اولین تجربه‎ی استفاده را برای بعضی از افراد از بین می‎برد.

با تغییر سیاست‎های “ساخته شده برای آیفون” چنین چیزی به تاریخ می‎پیوندد چون لوازم جانبی در آینده به همراه پد‎های شارژ یکپارچه‎ی خود عرضه خواهند شد.

4.4.4

در خاتمه باید گفت که اپل در اختیار سازندگان لوازم جانبی جزء شارژ کننده‎ را قرار می‎دهد که به طور کلی یک پد گرد مغناطیسی است که روی آن ساعت اپل می‎تواند قرار گیرد و شارژ شود.

این ماژول شارژ کننده‎ی ساعت اپل طبق گفته‎ها فعلا در اختیار اعضای برنامه‎ی مجوز دهی MFi قرار داده می‎شود و فروشندگان هنوز نمی‎توانند طراحی‎های خود را در

اختیار اپل قرار دهند.

معنای این حرف این است که تا قبل از انتهای امسال نمی‎توان انتظار پد‎های شارژ یکپارچه در پایه‎ها یا نگه دارنده‎های ساعت اپل را داشت.

به یاد داشته باشید که اپل فعلا به فروشنده‎های شخص ثالث اجازه می‎دهد که به طور رسمی از کابل‎های لایتنینگ مجوز داده شده برای لوازم جانبی خود استفاده کنند، بنابراین طبیعی است که چنین تغییری بسیار مورد استقبال قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *