ثبت فعالیت‌های بدنی شما توسط اپل‌واج و بدون حضور آیفون

اپل واچ علاوه بر شتاب دهنده، ژیروسکوپ، سنسورهای ضربان قلب و بارومتر موجود در خود از Wi-Fi و GPS آیفون شما هم برای دنبال و ثبت کردن فعالیت‌های فیزیکی و حرکتی‌تان استفاده می‌کند. حالا هیاهوی زیادی مبنی بر توانایی یا عدم توانایی این گجت برای دنبال کردن فعالیت‌های افراد به صورت مستقل وجود دارد.

 

همان طور که برای اولین بار توسط MacObserver ذکر شد، مدل و ورزشکار آمریکایی کریستی ترلینگتون برنز که در مورد اپل واچ در سایت اپل مطلبی نوشته بود، در آخرین نوشته‌ی خود گفته که این دستگاه می‌تواند نحوه‌ی قدم زدن کاربران را به دقت بیاموزد و بدون نیاز به آیفون هم آن‌ها را ثبت کند.

او در این باره نوشته: «بعد از این که چندین بار با اپل واچ و آیفون خود راه رفتید، اپلیکیشن فعالیت‌های ورزشی و بدنی قدم زدن شما را بهتر می‌شناسد، بنابراین می‌توانید بر روی تردمیل یا خارج از خانه بدون آیفون بدوید و این اپلیکیشن به طور دقیق خلاصه‌ی فعالیت‌های شما را ثبت می‌کند.»

اگر این مسئله حقیقت داشته باشد، من در این رابطه بسیار هیجان زده خواهم بود.

اگر کسی برنامه‌ی مرتبی برای رفتن به باشگاه ورزشی داشته باشد، برای من این بسیار نامناسب است که بخواهم بر روی تردمیل بدوم در حالی که موبایل بزرگی درون جیبم دارم و باید آن را تنظیم کنم.

به عنوان صاحب یک آیفون 6 پلاس، مدام نگران این خواهم بود که تلفن همراهم به طور اتفاقی از جیبم بیرون بیافتد یا به صورت مداوم نیاز باشد تا با اپلیکیشن تندرستی تعامل داشته باشم.

ساعتی با سنسور ضربان قلب که ضربان من را در حالی که دارم می‌دوم یا فعالیت ورزشی انجام می‌دهم ثبت می‌کند، بسیار فوق العاده است. آن هم در صورتی که آیفونم در قفسه‌ای در امنیت و سلامت قرار گرفته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا