معنی واقعی درد را در بازی Doom بر روی ساعت اپل واچ تان حس کنید

مثل این که یک شور و اشتیاق وصف ناپذیری در بین توسعه دهندگان و هکر ها در مورد بازی Doom وجود دارد ، چون که آن ها هر طوری که می توانند سعی در این دارند که این بازی شوتر اول شخص Doom را ، به هر قطعه الکترونیکی ای که یک پردازنده و یک صفحه نمایش درون خودش دارد ، ساپورت کنند. ما قبلا دیده بودیم که هکر ها و توسعه دهندگان این بازی را بر روی دستگاه های عابر بانک بانک های مختلف و همین طور بر روی ساعت های هوشمند سامسونگ یعنی Samsung Gear Live اجرا کرده اند و حتی توانسته بودند که این بازی را به صورت مجازی درون خود بازی Doom نیز به اجرا در آورده بودند.

2015-10-07_041826

 آخرین قربانی این رسم و روش دیوانه کننده ساعت های هوشمند شرکت اپل یعنی Apple Watch ها هستند

این بازی ویدیویی قدیمی که در سال 1993 وارد بازار شده بوده است، به وسیله گروهی از کارمندان شرکت فیسبوک در اسراییل و آن هم در طول ماراتون مسابقه هکی که به مدت ده ساعته به طول انجامیده بوده و در شعبه شهر تلاویو این شرکت انجام گرفته بوده است ، بر روی ساعت های هوشمند شرکت اپل پورت شده است.

با این که اجرای این برنامه بر روی ساعت هوشمند اپل خیلی جالب و جذاب به نظر می رسد ، ولی من به شخصه شک دارم که کسی بتواند این بازی را ، آن هم بر روی صفحه کوچک و ریز ساعت های شرکت اپل ، به راحتی بازی کند. آقای لیور توبی ( Lior Tubi ) ، که یکی افراد توسعه دهنده پشت این پروژه است ، به ما روش و ترفند هایی را که آن ها برای ساخت یک رابط کاربری ابتدایی برای این بازی استفاده کرده اند ، بیان کرده است.

وی در پستی که در صفحه فیسبوک خودش نوشته بود ، این گونه بیان کرده :” به این خاطر که ما نمی توانستیم المان های رابط کاربری ساعت های هوشمند شرکت اپل را تغییر بدهیم ، از گروه های سازنده رابط های کاربری مان کمک گرفتیم تا بتوانیم دکمه هایی به اندازه 3 در 3 درست کنیم. به این طریق افراد می توانند با استفاده از دکمه ای که در پایین طراحی شده برای حرکت اطراف محیط و از دکمه ای که در بالا طراحی شده برای شلیک کردن و باز کردن در ها استفاده کنند “.

این کار ها واقعا جالب به نظر می رسند.

آقای مهدی مولانی ( Mehdi Mulani ) یکی دیگر از توسعه دهندگانی که بر روی این پروژه کار می کرده است ، با تلاش های فراوان حتی توانسته است این بازی را بر روی تلویزیون جدید شرکت اپل یعنی Apple TV نیز به اجرا در آورد. با این که اجرای این بازی بر روی صفحه تلویزیون به نظر عاقلانه تر و منطقی تر می رسد ، ولی با این حال به نحوی کمتر جلب توجه می کند.

mashable

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا