اپل‌واچ مجوز FCC را قبل از عرضه گرفت

با ورود اپل به دنیای دستگاه‌های پوشیدنی، روز سه شنبه وب‌سایت این شرکت خبر داد اپل‌واچ معهود، پیش از عرضه توسط کمیسیون ارتباطات فدرال مورد تایید قرار گرفته است.

1

این شرکت یادداشتی را که می‌گفت این دستگاه توسط آژانس رگولاتوری تایید نشده حذف کرد. این حذف نشان می‌دهد صلاحیت شرکت کوپرتینویی مورد پذیرش واقع شده است.

مطلبی که قبل از روز سه شنبه در صفحه‌ی مربوط به اپل‌واچ قرار داشت از این قرار است: «این دستگاه مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال را دریافت نکرده است، و ممکن است تا دریافت این مجوز از فروش خودداری شود.»

وب‌سایت FCC چرایی ورود دولت به حیطه‌ی تایید دستگاه‌های جدید را پیش از آن که برای فروش به آنان مجوز داده شود در این صفحه توضیح می‌دهد.

این نهاد دولتی مسئولیت مداخله و نظارت بر محصولات و تجهیزاتی را دارد که به طور بالقوه فرکانس‌های رادیویی منتشر می‌کنند. این کار به وسیله‌ی اولین آیین نامه‌ی فنی تدوین شده برای دستگاه‌های انتقال دهنده و دیگر تجهیزات به منظور جلوگیری از ایجاد تداخل با سرویس‌های رادیویی و همچنین مدیریت برنامه‌ی مجوز دهی به تجهیزات به جهت اطمینان یافتن از قرار گرفتن مواد فنی مورد نیاز در محصول ارائه شده به بازار انجام شده است.

اپل اعلام کرد توزیع اپل‌واچ فعلاً و به صورت محدود در استرالیا، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هنگ کنگ، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده در ۲۴ آپریل انجام خواهد گرفت.

مثل عرضه‌ی هر محصول دیگری، این شرکت موظف است تاییدیه رگولاتوری همه‌ی کشورهایی که قصد فروش کالای خود در آن‌ها را دارد را بگیرد. ما با اپل مکاتبه کردیم تا اطلاعاتی در مورد وضعیت این مجوزها دریافت کنیم.

در حالی که تا انتهای آپریل این دستگاه به فروش نخواهد رسید، اپل اعلام کرده پیش نمایش درون فروشگاهی و پیش خرید در استورها یا به صورت آنلاین در ۱۰ آپریل انجام می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا