هک کردن اپل واچ برای اجرای بازی Flappy Bird

اپ‎های محلی قرار است به زودی در نسخه‎ی watchOS2ساعت‎های مچی اپل رونمایی شوند اما به نظر می‎رسد که یکی از برنامه سازان در این مورد پیشدستی کرده

و از اجرا شدن نسخه‌ی محلی بازی Flappy bird روی ساعت اپل‎اش فیلم گرفته است.

حمزه سود که قبل این هم در زمینه‎ی هک کردن، ارائه توییک‎ها و فاش کردن برنامه‎های مرتبط با محصولات اپل، دستی بر آتش داشته، در ویدئویی جدید از اجرای بازی Flappy bird رونمایی کرده است.

Flappy-Bird-clone
این بازی با استفاده از فریم وورک‎های محلی از دیجیتال کرون (عقربه ی تنظیم ساعت) برای کنترل بازی کمک می‎گیرد و صداها نیز از اسپیکرهای ساعت پخش می‎شود.
حمزه سود در صفحه‎ی توییترش، حاصل کارش را اینگونه معرفی کرد:

” با رندرینگ SpriteKit و استفاده از عقربه تنظیم کن ساعت، ورژن هک شده ی Flappy Bird رو داخل اپل واچ نصب کردم.”

در این بازی که از رندرینگ محلی SpriteKit استفاده می‎کند، شما می‎توانید با به کار گیری صفحه‎ی لمسی ساعت و همچنین دیجیتال کرون، پرنده‎ی بازی را بالا و پایین برده تا به موانع برخورد نکند. این بازی همچنین از خروجی‎های صوتی هم پشتیبانی می‎کند، به همین دلیل می‎توانید سر و صدای بازی را به راحتی از طریق بلندگوهای ساعت اپل بشنوید.

اینطور که معلوم است، سرعت اجرای بازی بالاست و تاخیر قابل توجه‎ای در آن به چشم نمی‎خورد. این دقیقا یکی از فواید اجرا کردن مستقیم کد محلی روی سخت افزار اپل واچ است.

البته در نسخه‎ی جدید watchOS2 قرار است برنامه‎ها و بازی‎های محلی زیادی معرفی شوند اما به احتمال زیاد آنها سرعت این بازی را ندارند و به فریم وورک‎هایی مانند SpriteKit هم دسترسی نخواهند داشت.

نظر شما درباره هکِ تازه ی حمزه چیست؟

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا