آیا ساعت اپل باعث کاهش سریع میزان باتری آیفون شما می‎شود؟

برخلاف تصور عموم، ساعت اپل یک باتری فوق‎العاده قوی دارد، عقیده‎ای که حتی توسط سرسخت ترین منتقدین و افرادی که به بررسی ساعت پرداخته‎اند، پشتیبانی می‎شود.
حالا اولین محموله ساعت به دست مصرف کنندگان رسیده است و مردم یک یا دو روزی را با دستگاه خود سپری کرده‎اند و حال گزارشاتی در حال دریافت است که از در آن‎ها گفته می‎شود ساعت در خالی کردن سریع باتری آیفونی که با ساعت در ارتباط است، نقش دارد.

1

Oliver Haslam که با ما همکاری دارد نیز به دنبال 24 ساعت کار با ساعت چنین پدیده‎ای را نیز تایید کرده است، همانطور افراد دیگر از جمله ویرایشگر سابق سایت Engadget یعنی رایان بلاک (Ryan Block) چنین نظری داشته‎اند. قضیه از چه خبر است؟

همانطور که می‎دانید، اپلیکیشن‎‎های ساعت بر روی آیفون در قالب  اکستنشن‎های WatchKit اجرا می‎شوند، که همین باعث جاری سازی چیز‎های قرار گرفته بر روی اینترفیس کاربر بر روی ساعت می‎شود. به علاوه ساعت اپل از GPS و WiFi آیفون شما استفاده می‎کند که همین امر در مصرف بیشتر باتری ساعت هوشمند شما تاثیرگذار است.

به طرز جالبی، همانطور که تصویر زیر که توسط رایان بلاک توییت شده‎ است، مقصر می‎تواند اپلیکیشن ساعت اپل باشد که در آیفون قرار دارد.

3

من مطمئن هستم که شما هم موافق هستید که چنین کاهش شدید باتری برای آیفون، که تنها نقش دستگاهی را برعهده دارد که جریان سریعی از داده‎ها را ارسال می‎کند، غیرعادی به نظر می‎آید.

به هرحال، کشف برایان توسط John Byrne مورد توجه قرار گرفت و او پیشنهاد کرد که بستن اجباری این اپلیکیشن به نظر می‎تواند شدت حاد بودن این مساله را اندکی تقلیل دهد.
برای انجام چنین کاری، دکمه  Home آیفون خود را دوبار فشار دهد تا تعویض‎کننده کار‎ها (task switcher) ظاهر شود و سپس اپلیکیشن همراه ساعت اپل را با یک حرکت سریع از دید خارج کنید.

2

تاپیکی در رابطه با این موضوع در انجمن‎های MacRumor شکل گرفته است. یکی از کاربران این انجمن اشاره کرده است که چک کردن ایمیل بر روی ساعت اپل منجر به کاهش شدید باتری آیفون شده است.

Oliver Haslam هم از تیم خود ما در ارزیابی‎اش از ساعت اپل نوشت “قبل از ساعت اپل من به طور معمول شاهد این بودم که iPhone 6 من یکروز بدون نیاز به شارژ را طی می‎کند، ولی از زمانی که ساعت اپل را گرفتم، به شکل چشمگیری میزان باتری کاهش پیدا کرد. روز اول استفاده از ساعت اپل شاهد خالی شدن باتری آیفونم بعد از 13 ساعت بودم. این امر زمانی رخ داد که به مدت 3 ساعت کامل من نه از ساعت و نه آیفونم استفاده کردم چون در حال انجام بازی فوتبال بودم.

امید داشته باشیم که اپل چنین مساله‎ای را در بروزرسانی آتی فریم ویر سیستم عامل ساعت اپل و iOS مد‎نظر گیرد. به علاوه اپل اعلام کرده است که اپلیکیشن‎های بومی ساعت اپل در ماه‎های بعدی همین امسال به کار می‎افتند. این اپلیکیشن‎ها بر روی خود دستگاه ساعت اجرا می‎شوند، یعنی ساعت و گوشی همراه دیگر نیاز به برقراری ارتباط بسیار با هم نیستند و همین امر باعث صرفه‎جویی در میزان مصرف باتری می‎شود.

در رابطه با کاهش باتری آیفون به دنبال استفاده از ساعت اپل شما چه تجربه‎ای داشته اید؟ آیا باتری آیفون شما به دنبال استفاده از ساعت اپل شما، وضعیتش بهتر شده است، بدتر شده است یا همانطور باقی مانده است؟ آیا بستن اجباری اپلیکیشن همراه ساعت اپل کمک کننده بوده است؟

با نظرات خود در بخش زیر ما را در این زمینه آگاه سازید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا