پوشش یاقوتی مقاوم در برابر خراش اپل واچ از روسیه تامین خواهد شد

شرکت Cupertino یاقوت برای پوشش استیل ضد زنگ پوسته اپل واچ را در روسیه پیدا کرد

همکاری اپل با کمپانی GT Advanced Technologies که اکنون ورشکست نیز شده، پایان فاجعه باری داشت. اما این باعث نشد شرکت Cupertino به دنبال یک تامین کننده یاقوت دیگر برای پوشش استیل ضد زنگ پوسته اپل واچ نگردد. و آن را در روسیه پیدا کرد.

 

بزرگ‎ترین کریستال یاقوت جهان

شرکتی با نام تجاری Monocrystal توانسته است با بهره‎گیری از تکنولوژی فرآیند اختصاصی خود بزرگ‎ترین کریستال یاقوت جهان را تولید نماید، موفقیتی که نه GT Advanced Technologies و نه شبکه وسیع تامین کنندگان قطعات اپل در آسیا نتوانسته‎اند به آن دست یابند.

بنابر گزارشی که به آن اشاره شد، “در ماه تیر، این کارخانه، که در شهر روسی استاوروپل است، با بهره‎گیری از روش کیروپولوس بر مبنای تکنولوژی اختصاصی خود، برای اولین بار در جهان، یک کریستال یاقوت 300 پوندی ساخت.”

آنها پیش از این توانسته بودند یاقوتی با وزن 100 کیلوگرم و 140 کیلوگرم نیز تولید کنند.

بنابه گفته اسپاتنیک نیوز، اپل از ویفرهای یاقوت دو اینچی استفاده می‎کند که حدود چهل درصد تولیدات Monocrystal نیز از همین نوع هستند.

پس از حدود بیست درصد افزایش ظرفیت تولید، مونوکریستال تا پایان سال می‎تواند حدود یک سوم نیاز بازار جهانی را برای یاقوت‎های صنعتی تامین نماید.

معرفی مونوکریستال

مونو کریستال، که در استاوروپل روسیه واقع شده، در زمینه توسعه و تولید مصنوعی یاقوت کریستالی یکپارچه و رنگ‎ها و پودرهای کامپوزیتی، بیش از 25 سال تجربه دارد.

آنها برای دستگاه‎های الکترونیکی مصرفی، گجت‎های اپتیکی و رنگ‎های متالیزه مخصوص سلول‎های خورشیدی، یاقوت مصنوعی تولید کردند.

و به لطف مشارکت آنها با اپل، که کریستال یاقوت برای اپل واچ تامین می‎کند، مونوکریستال را به عنوان بزرگ‎ترین تولیدکننده یاقوت جهان می‎شناسند.

گزارش اضافه می‎کند، “این شرکت توانسته از رقبای ژاپنی خود جلو بزند، و در تولید یاقوت پیشتاز است.”

گرچه سود سالیانه آنها فقط 87 میلیون دلار است، واضح است که تکنولوژی آنها برای اپل به اندازه‎ی کافی مناسب است و بهتر از تامین کنندگان دیگر یاقوت در سراسر جهان خواهد بود.

در واقع، آنها از معدود سازندگان یاقوتی بودند که در سال 2014 به سود دهی رسیدند. پس از الماس، یاقوت دومین ماده سخت و شفاف است.

پوسته ضد زنگ استیلی اپل واچ، دکمه‎های تاچ و لنزهای دوربین دستگاه‎های iOS، همه و همه توسط لایه‎ی باریکی از پوشش یاقوتی محافظت می‎شوند.

idownloadblog

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا