گروه iDB در پی خرید اپل‌واچ

 

زمان زیادی است که منتظریم و اکنون مهم‌ترین چیزی که ما از اپل‌واچ می‌دانیم قیمت آن است؛ به اضافه‌ی این که برای هر بند اضافه چه مقدار باید هزینه کنیم، و زمان پیش خرید کی خواهد بود، تنها چیزی که باقی مانده این است که کدام ساعت را باید سفارش دهیم.

1

حداقل این چیزی است که ما این جا در iDB به آن فکر می‌کنیم. بعد از ماه‌ها انتظار برای گردآوری اطلاعات موجود و قیمت‌ها، تصمیم گیری در مورد انتخاب اپل‌واچ مورد نظر خود نیاز زیادی به فکر کردن نداشت. بحثی که در مورد خرید یا عدم خرید Apple Watch Edition دست ما را بسته، قیمت آن بود؛ بنابراین تنها گزینه‌هایی که باقی می‌ماند اپل‌واچ معمولی و مدل ورزشی آن است و باید دید کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر است.

گروه iDB می‌بایست در مورد این موضوع بحث می‌کرد و ما آن را جالب دیدیم تا با شما به اشتراک بگذاریم. با این همه اگر شما هم تصمیمی مانند ما داشتید، مطمئن باشید هر تکه‌ی کوچکی از این راهنمایی‌ها بدون شک برایتان ارزشمند خواهد بود.

اکنون با این مقدمه‌ی طولانی به سراغ چیزی می‌رویم که گروه iDB قصد پیش خرید آن در ۱۰ آپریل را دارد.

کدام اپل‌واچ را سفارش می‌دهید؟ چرا؟

Oliver Haslam

من اپل‌واچ ورزشی مشکلی رنگ را انتخاب می‌کنم. احتمالا مدل ۴۲ میلی‌متری، اما همچنان صد درصد مطمئن نیستم. آن ساعتی که من قبل از اعلام قیمت‌ها می‌خواستم بسیار گران‌تر از چیزی بود که انتظار داشتم، به خصوص با توجه به این که ما هنوز نمی‌دانیم این دستگاه تا چه حد می‌تواند کاربردی باشد.

Sebastien Page

سوال سختی است! من در حقیقت تا الان ۱۰-۱۲ بار نظرم را در مورد ساعتی که می‌خواهم، تغییر داده‌ام. در حال حاضر فکر می‌کنم مدل ۴۲ میلی‌متری ورزشی را خواهم خرید، اگرچه شک دارم در دسترس باشد، چون احتمالاً به سرعت در پیش خرید تمام خواهد شد. با این حال به دنبال نسخه‌ی استیل ضدزنگ هم، دوباره در مدل ۴۲ میلی‌متری خواهم بود.

واقعاً تصمیم گیری بدون دیدن محصول در این مورد سخت است، بنابراین برنامه‌ی من برای پیش خرید سفارش ارزان‌ترین مدل آن است، آنگاه به فروشگاه می‌روم و با دیدن و لمس تفاوت‌ مدل‌های مختلف پیش خریدم را تغییر می‌دهم، یا اگر لازم شد ساعتی که سفارش دادم را به اپل پس خواهم داد و مدلی که واقعا می‌خواهم را خریداری می‌کنم.

Timothy Reavis

پس از مقدار زیادی کشمکش درونی، تصمیم گرفتم اپل‌واچ استیل ضدزنگ را به جهت دوام و کیفیت مواد آن پیش خرید کنم. از نظر من این مدل از اپل‌واچ ورزشی بهتر است. قصد دارم مدل ۴۲ میلی‌متری را تهیه کنم زیرا اگرچه مچ من به نسبت نحیف است ولی به نظرم مدل ۳۸ میلی‌متری زیادی کوچک است.

Cody Lee

من اپل‌واچ را به محض آماده شدن برای پیش خرید در ۱۰ آپریل سفارش خواهم داد. مدلی که می‌خواهم تاکنون چند بار در نظرم تغییر کرده است ولی در این لحظه تقریباً مطمئنم که مدل ۴۲ میلی‌متری خاکستری فضایی ورزشی با بند مشکی را می‌خرم.

Lory Gil

در اولین سال حضور این ساعت، قصد دارم اپل‌واچ ۳۸ میلی‌متری ورزشی با بدنه‌ی خاکستری فضایی و بند مشکی را خریداری کنم. از آن جایی که این اولین نسخه از اپل‌واچ است، نمی‌توانم ۳۰۰ دلار بیشتر برای مدلی که واقعا خواهان آن بودم هزینه کنم (بدنه‌ی استیل ضدزنگ با بند کلاسیک). همچنین مدل ۳۸ میلی‌متری را می‌خرم چون مدل بزرگتر روی مچ کوچک من احتمالاً خنده‌دار به نظر خواهد آمد.

Christian Zibreg

کیف پول من هنوز از پاییز ۲۰۱۴ که در آن اپل از اپل‌واچ رونمایی کرد آمادگی برای خرید مدل‌های گران‌قیمت را ندارد؛ بنابراین تصمیم دارم ارزان‌ترین مدل یعنی اپل‌واچ ورزشی ۴۲ میلی‌متری (بله، من از آستیگماتیسم رنج می‌برم) با رنگ خاکستری فضایی را خریداری کنم.

Jeff Benjamin

اگرچه من همیشه دوست دارم ذهنم را آماده‌ی تغییر قرار دهم اما هر دفعه میلی قوی به مدل ۳۸ میلی‌متری اپل‌واچ داشتم و دارم.

به دلیل این که قصد دارم آن ساعت را اکثر اوقات در هنگام بیداری روی دستم ببندم، چیزی می‌خواهم که زیاد سنگین نباشد. مدل ۳۸ میلی‌متری اپل‌واچ به طور پیش‌فرض سبک‌تر از مدل ۴۲ میلی‌متری است.

از آن جایی که این یک محصول نسل اول است، تمایل دارم با مدل ورزشی شروع کنم. با توجه به این که در پله‌های ابتدایی تاریخ دستگاه‌های پوشیدنی هستیم، به نظرم بهتر است محصول ارزان‌تر را انتخاب کنم، به خصوص به دلیل این که تفاوت فنی خاصی میان این مدل و مدل‌های گران‌تر وجود ندارد.

مد برای من مهم است، اما من برای خرج کردن چنین مبلغ زیادی برای اولین نسخه از این محصول که فناوری را در اولویت اول و مد را در اولویت دوم قرار داده، آمادگی ندارم. البته ممکن است در چند خط بعدی همین متن نظرم تغییر کند، چون هیچ چیز حتمی نیست.

از نظر رنگی، من به آلومینیوم مشکی با بند ورزشی مشکی تمایل دارم. کم هزینه است ولی به ارزانی و بی ارزشی برخی دیگر از مدل‌های این ساعت نیست. همچنین این ترکیب احتمالاً می‌توانید سبک ترین مدل اپل‌واچی باشد که می‌توانید خریداری کنید.

کدام بند اپل‌واچ را انتخاب می‌کنید؟ چرا؟

Oliver

سیاه، فقط به خاطر این که من خسته کننده‌ هستم. رنگ‌های دیگر را هم دوست دارم ولی می‌ترسم خیلی به ذائقه‌ام خوش نیاید.

Sebastien

دوباره می‌گویم، تصمیم گیری بدون تجربه‌ی شخصی و دیدن و لمس کردن سخت است. اگر بخواهم مدل ورزشی را بخرم، بند سفید را انتخاب می‌کنم. بند ساعت پبل (Pebble) من سفید است و فکر می‌کنم این همان رنگی است که خیلی به من می‌آید، صرف نظر این که مانند آبی یا سبز خیلی براق و زننده باشد.

Timothy

من بند سفید ورزشی را انتخاب می‌کنم، چون به نظرم برای هر کاری مناسب می‌رسد و نیاز به خرج پول زیادی هم ندارد؛ همچنین فکر می‌کنم اگر اشخاص دیگری (جز اپل) قادر باشند برای این ساعت بند بسازند، مطمئناً قیمتی کمتر از قیمت فعلی را ارائه خواهند کرد.

Cody

دلایل من برای انتخاب چنین ترکیبی بسیار سرراست و ساده است. مدل بزرگتر ۴۲ میلی‌متری را انتخاب می‌کنم چون احساس می‌کنم در هر صورت صفحه نمایش کوچک است و این جا هر میلی‌متر به معنای تاثیر در دقت لمس می‌باشد. به رنگ خاکستری فضایی میل دارم چون به نظرم جذاب است و هزینه‌ی زیادی هم ندارد. و بند سیاه را دوست دارم زیرا کثیفی، لکه‌ها و دیگر مشکلات را کمتر از رنگ‌های روشن نشان می‌دهد.

Lory

سیاه، برای هماهنگ کردن با رنک خاکستری فضایی ساعت.

Christian

یک بند سیاه ورزشی. چون می‌خواهم این ساعت را مکرراً به باشگاه ورزشی و خارج از منزل ببرم؛ این در حالی است که بند سفید مسلماً شیک‌تر و زیباتر است با این حال در مورد فلوئوروالستومر (fluoroelastomer)، ماده‌ی سازنده‌ی آن که بالقوه جاذب کثیفی و گرد و خاک است نگرانم.

Jeff

بندی مشکی با اپل‌واچ ورزشی من خواهم آمد.

آیا بند اضافه‌ای سفارش خواهید داد، و اگر بله، کدام‌یک؟

Oliver

با این قیمت‌ها؟ نه. من چیزی فلزی می‌خواهم ولی نمی‌توانم با این قیمت کنار بیایم. شاید زمانی دیگر.

Sebastien

مطمئناً زمانی که در فروشگاه بندها را ببینم اضافه‌تر می‌خواهم. در حال حاضر در مورد استیل ضدزنگ و بند چرم سیاه یا سنگی فکر می‌کنم.

Timothy

با دلایل بالا، در ابتدا هیچ بند اضافه‌ای نخواهم خرید ولی یک یا دو بند دیگر در صورتی که اپل‌واچ قادر به پذیرش آن‌ها باشد در نظر دارم.

Cody

من احتمالا بندهای چرم سیاه و قهوه‌ای برای مکان‌های رسمی می‌گیرم.

Lory

من پولی برای بندهای رسمی اضافی اپل خرج نخواهم کرد. قیمت بندهای اپل به شدت بالاست و امیدوارم اشخاص و شرکت‌های دیگری به دنبال تولید بندهای غیر رسمی و ارزان تر برای اپل‌واچ باشند. می‌توانم برای آن‌ها صبر کنم. حتی اگر هیچ کس نخواهد کاری برای ساخت بندهای غیر رسمی این ساعت بکند، چند ماه منتظر می‌مانم تا با کاهش فشار مالی بتوانم بندی اضافی از خود اپل تهیه کنم.

Christian

اپل‌واچ دستگاهی مدگرایانه است بنابراین من تصمیم دارم یک بند یدک برای آن تهیه کنم، اگرچه هنوز تصمیمی برای رنگ آن ندارم. بر اساس تیرگی و در وهله‌ی دوم ظاهر آن، اپل‌واچ ورزشی خاکستری فضایی ممکن است به خوبی با بندهای رنگ روشن ترکیب نشود؛ بنابراین باید همه‌ی بندها را شخصاً دیده و قبل از تصمیم برای خرید آن‌ها را روی مچم امتحان کنم.

Jeff

نه. من تنها در صورتی آن را می‌خواهم که تا حد ممکن ارزان باشد، چون قصد دارم در زمان ارائه دو اپل‌واچ خریداری کنم. شاید در آینده نگاهی به این بندهای جایگزین داشته باشم.

بیشتر به دنبال کدام ویژگی یا قابلیت نرم افزاری هستید؟

Oliver

اگر بخواهم راستش را بگویم هنوز نمی‌دانم و فکر کنم این طوری بهتر باشد. من اپل‌واچ را برای پتانسیل آن می‌خرم، و ما تا زمانی که توسعه دهندگان وارد ماجرا نشوند به درستی آن را درک نخواهیم کرد. آیا باید تا آن زمان صبر کنم یا اپل‌واچ را هنگام عرضه خریداری کنم؟ شاید، ولی من صبور هستم و چیزهای جدید را دوست دارم.

Sebastien

به عنوان یک کاربر ساعت پبل (Pebbel) که از محدودیت‌های آن دستگاه آگاه است، به دنبال قابلیتی هستم تا امکان پاسخ سریع به پیام‌های متنی را به طور مستقیم از روی مچ دستم ممکن سازد. این قابلیت صرفه جویی بزرگی در زمان برای آن دسته از پیام‌هاست که نیازی به پاسخ طولانی ندارند.

به علاوه مطمئنم بسیاری از نرم افزارهای پایه‌ای که روزانه از آن استفاده می‌کنم افزونه‌ای برای ساعت خواهند داشت، و این برای من بسیار هیجان انگیز خواهد بود. برای مثال، توانایی پاسخ سریع دادن به گپ‌ها در اپلیکیشن Slack اپل‌واچ نوع دیگری از صرفه جویی در زمان است.

Timothy

ویژگی که بیشتر از همه برای من هیجان انگیز است شامل بخش سلامتی و وضعیت بدنی، و خود تنوع اصلی که دستگاه دارد است. آیفونم بیشتر در جیبم خواهد ماند، به خصوص در رویدادهای اجتماعی، در حالی که می‌توانم از اتفاقات با خبر شوم و این برای من فوق العاده است. همچنین تمایل دارم Workflow و Wunderlist را که هر دو برای مدیریت کارها فوق العاده هستند هم روی اپل‌واچم داشته باشم. واقعاً سخت است، در هر صورت من نسبت به فعالیت چند ماه اخیر توسعه دهندگان برای این ساعت بسیار هیجان زده هستم.

Cody

گفتن این که به دنبال کدام اپ (App) یا قابلیت هستم مشکل است. من در گذشته Fitbits و Jawbones را داشته‌ام، بنابراین مشتاقم ببینم اپلیکیشن‌های سلامتی در این ساعت چگونه کار می‌کند. همچنین به دنبال قابلیتی برای نقاشی و لمس برای ارتباط هم هستم. در مجموع فکر می‌کنم هیجان انگیزترین چیز برای من قابلیت نمایش و نحوه‌ی عملکرد اعلان‌ها بدون نیاز به قفل‌گشایی موبایلم است. من کاملاً گرفتار شدن تلفن هوشمند شما در سیاه چالی از حواس پرتی‌ها را درک می‌کنم و احساس می‌کنم اپل‌واچ می تواند این مسئله را برطرف کرده و شانس گوشی شما را برای خروج از این مخمصه افزایش دهد.

Lory

از جهت اپ‌هایی که به دنبالشان هستم، می‌دانم برنامه‌ی همراه ETA را دانلود خواهم کرد تا به راحتی بتوانم فاصله‌ی زمانی میان دو مکانی که باید طی کنم را پیدا کنم. به علاوه، به خوبی مطمئن هستم برنامه‌ی Pinterest را نیز خواهم گرفت. TL;DR Email هم گزینه‌ی بسیار مناسبی برای استفاده از سرویس‌های ایمیل روی ساعتتان است. اگر Feedly نسخه‌ای برای اپل‌واچ نسازد، به جای آن از Feed Wrangler استفاده خواهم کرد. گوگل هم بهتر است یک اپلیکیشن نقشه برای این ساعت درست کند چون نمی‌خواهم متکی به نقشه‌های اپل باشم. MileWiz جالب است چون همه‌ی اطلاعات مربوط به رانندگی شما را گردآوری می‌کند. می‌دانم ظرفیت ساعت را با تعداد خیلی خیلی بیشتری اپ پر خواهم کرد ولی بالاخره باید از جایی شروع کنم.

Christian

من نمی‌توانم نسبت به عملکرد ساعت برای مدیریت زمانی که اپل در تبلیغاتش خیلی روی آن مانور داده بی اهمیت باشم. اما وضعیت سلامتی و بدنی ویژگی‌های هستند که من واقعاً به دنبالشان می‌گردم. وبلاگ‌نویسی روش مناسبی برای زندگی نیست به همین دلیل می‌خواهم بیشتر تحرک داشته باشم و در باشگاه فعالیت کنم.

همان طور که گفتم برای من بهترین ویژگی، قابلیت‌های پیگیری وضعیت سلامتی و بدنی هستند. با در نظر داشتن آن، فکر نمی‌کنم امروزه این ویژگی‌های کلیدی عاقلانه باشند. زمانی که آیفون به بازار آمد، اپل آن را به عنوان دستگاهی با سه فعالیت مجزا معرفی کرد – آیپادی عریض با کنترل‌های لمسی، یک تلفن و یک اتصال اینترنتی – ولی به سرعت این بازاریابی‌ها به «هر چیزی که شما می‌خواهید باشد» همراه با ظهور App Store تبدیل شد.

در تفکر من، این منطق برای ساعت هم عملی می‌شود. ممکن است امروز اپل آن را به عنوان وسیله‌ای مدگرایانه همراه با قابلیت پیگیری وضعیت سلامتی و بدنی، بررسی اعلان‌ها از روی مچ دستتان و با دیگران در تماس بودن معرفی کند، اما اپ‌هایی خواهند آمد تا به کاربران اجازه دهند ساعت را آن طور که مایل هستند شخصی‌سازی کنند.

همین طور ویژگی کلیدی یک فرد برای یک محصول می‌تواند باعث رنجش شخص دیگری شود. اپل این نکته را به خوبی متوجه شده و به همین دلیل برای این ساعت اپ استوری مختص به آن طراحی کرده است.

Jeff

هر کسی که به Let’s Talk iOS گوش می‌دهد احتمالاً از من انتظار دارد بگویم فرستادن ضربان قلب. ولی در نوشته‌ای جدی‌تر، من به دنبال چیزی هستم که در واقعیت وابستگی به تلفن همراه را کمتر کند. اگر اپل‌واچ بتواند چنین کاری برای من انجام دهد، که فکر می‌کنم چنین باشد، آنگاه احتمالاً این ویژگی برترم خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا