همکاری اپل با شرکت های بیمه برای تولید کیت های سلامتی

شرکت اپل علاوه بر همکاری با چندین بیمارستان مختلف و نهاد بهداشتی برای تولید HealthKit یا ابزار سلامتی خود ، قصد دارد با شرکت های بیمه ایالات متحده از جمله یونایتدهلث و هومانا وارد مذاکره شود.

طی  گزارشی در مورد افزایش هزینه های درمانی و مشارکت بین ارائه دهندگان بیمه، کارفرمایان شرکت ها و تولید کنندگان دستگاه های تناسب اندام ، بلومبرگ نشان می دهد که شرکت اپل در مورد کیت های سلامتی خود با شرکت های بیمه مذاکره داشته است اما از جزئیات آن چیزی نگفته است.

بیشترین تمرکز بخش هایی چون مراکز بیمه ارائه یک سری رفتارهای سالم برای جلوگیری از مشکلات می باشد و این نشان می دهد که شرکت اپل در راستای این اهداف بسیار کارساز خواهد بود.

براساس قانون مراقبت های بهداشتی ملی ، شرکت ها می توانند 30 درصد از حق بیمه خود را در راه ایجاد رفتارهای سالم در میان مردم صرف کنند. شرکت های تولید کننده گجت ها باید بیشتری توجه را به این موضوع داشته باشند. شرکت اپل که در فکر ارائه نرم افزارهای سلامتی جدید به نام HealthKit در سال جاری می باشد ، گفته است که برای توسعه دستگاه های پوششی خود مانند ساعت هوشمند با شرکت بیمه UnitedHealth یکی از بزرگ ترین شرکت های بیمه آمریکا و در مورد طرح های بهداشتی خود با شرکت بیمه هومانا قرار داد خواهد بست. این شرکت هنوز جزئیات این مذاکرات را افشا نکرده است و این نشان می دهد که اپل به تازگی کمتر درباره طرح های آینده خود اظهار نظر می کند و آن را به عهده تحلیل گران می گذارد.

یک مثال ساده در مورد همکاری میان یک شرکت با مراکز بیمه و شرکت های تناسب اندام ، توافق بین شرکت  Fitbit و شرکت نفت   BP می باشد. به گفته بلومبرگ BP یک سری کارمند جدید را استخدام کرده است تا با همکاری فیت بیت یک دستگاه تناسب اندام و پیش گیری از بعضی بیماری ها را بسازند و هدف آن ها کاهش هزینه های درمانی است.

ios8healthapp

 

هنوز کامل معلوم نیست که اپل با شرکت های بیمه به توافق برسد اما شایعات حاکی از آن است که این شرکت به دنبال طراحی برنامه های HealthKit می باشد. HealthKit مجموعه ای از API ها یا رابط های برنامه های کاربردی است که به صورت سخت افزاری و هم به صورت نرم افزاری طراحی شده است ، که مجموعه ای از اطلاعات مربوط به سلامتی و تناسب اندام را در یک بخش جمع آوری می کند.

نرم افزارهای بهداشتی مرتبط به HealthKit به تازگی معرفی شده اند ، وسیله ای را فراهم می کنند که کاربران بتوانند تمامی اطلاعات مربوط به سلامتی را مشاهده کنند. اپل گفته است که مسئله کار بر روی HealthKit یک امر مهم برای این شرکت محسوب می شود و به همین دلیل با چند شرکت بزرگ توافق کرده است از جمله این شرکت ها نایک ، مایو کلینیک ، سیستم های اپیک یا تخصصی و یک شرکت که که مربوط به سوابق الکترونیکی سلامتی می باشد هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز اپل همچنین با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی Mount Sinai ، کلینیک تخصصی کلیولند ، دانشگاه جانز هاپکینز ، آل اسکریپت مذکراتی برای پیشبرد اهداف مربوط به تولید هلث کیت یا کیت های بهداشتی داشته است ، و برنامه ها و نرم افزارهای بهداشتی آن به دنبال تبدیل شدن به یک منبع بزرگ برای اخبار تخصصی پزشکی می باشد.

نرم افزارهای مربوط به مسائل بهداشتی برای سیستم عامل  iOS 8 طراحی شده اند و تا ماه آینده در دسترس عموم مردم خواهند بود. و نخستین وسیله مربوط به تناسب اندام و سلامتی شرکت اپل که دارای برنامه های متعدد باشد تحت عنوان هلث کیت مدتی پس از شروع به کار سیستم عامل  iOS 8 معرفی خواهد شد.

همچنین اپل به دنبال این است که در اختراعات  wearable خود مانند ساعت های هوشمند که به زودی ارائه می کند جنبه های مربوط به سلامتی و بهداشت را تقویت کند و معیارهایی مرتبط با سطح سلامتی افراد مانند آمادگی جسمانی ، کیفیت خواب و… را مطرح نماید.

macrumors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا