اپل بر روی یک آیفون خم شدنی کار می‌کند

همراهان حوضه‌ی فناوری احتمالاً باگ آیفون ۶ پلاس را که در نهایت به Bendgate معروف شد به یاد دارند. مشکل این بود که بر اثر یک فشار متوسط، دستگاه خم و در نتیجه منجر به صدمات فیزیکی می‌شد.

با توجه به این که اپل اخیراً پتنتی ثبت کرده که مرتبط با آیفون خم شونده است، به نظر می‌رسد که این شرکت آن قدر از این اتفاق خوشش آمده که اصلاً آن را تبدیل به یک قابلیت کرده است.

به گزارش وبسایت Patently Apple، اپل سه بار برای پتنت فناوری نمایشگر خم شونده و تاشو درخواست داده است، اما این درخواست دو مرتبه رد شده است. با این حال به نظر می‌رسد که کوپرتینویی‌ها بالاخره موفق به ثبت پتنت فناوری‌ای شدند که حداقل از سال ۲۰۱۳ در حال کار بر روی آن بودند.

apple-working-on-an-iphone-that-bends-on-purpose-509933-2

این پتنت شامل همه‌ی جزئیات فنی‌ای است که برای توضیح چگونگی عملکرد یک نمایشگر خم شونده لازم است. ظاهراً این قابلیت، فناوری جدیدی است که مبتنی بر ساختارهای نانولوله‌ی کربنی، طراحی شده است و انعطاف‌پذیر بوده و می‌تواند در برابر فشارهای سنگین مقاومت کند.

اپل برای آیفون به دنبال بمب خبری می‌گردد

اگرچه پتنت‌ها همیشه به محصولات نهایی راه پیدا نمی‌کنند، اما دور از انتظار نخواهد بود که در چند سال آینده در بازار شاهد یک آیفون خم شونده باشیم، به خصوص با توجه به این که این شرکت به دنبال فناوری‌هایی است که توجه عمومی را جلب کرده و باعث ابقای این شرکت در رقابت با تولیدکنندگان محصولات اندرویدی شود.

بر اساس برخی گزارشات جنس آیفون جدید از سرامیک خواهد بود. اپل با معرفی اپل واچ سری ۲ که یک نسخه‌ی تماماً سرامیکی داشت، سرمایه گذاری در این عرصه را شروع کرده است.

علاوه بر این با توجه به این که سال بعد دهمین سالگرد آیفون است و شرکت به دنبال یک بازطراحی کامل می‌گردد، انتظار می‌رود که این دستگاه تغییرات بسیار زیادی نسبت به مدل فعلی داشته باشد. گزارشات افراد مطلع نشان می‌دهد که اپل احتمالاً آیفون بعدی را به صورت تمام شیشه‌ای و مسطح می‌سازد، و قسمت جلویی دستگاه به طور کامل با نمایشگر یکپارچه خواهد شد، به طوری که دکمه‌ی هوم و سنسور اثر انگشت نیز بخشی از نمایشگر خواهند بود.

اگرچه احتمال ارائه‌ی این پتنت در نسل بعدی آیفون خیلی کم است، ولی به طور قطع نمی‌توان از چیزی سخن گفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا